פרטנר בוחנת רכישת לאומי קארד או ישראכרט; הגיעה ל-77 אלף לקוחות בטלוויזיה

פרטנר סיימה את הרבעון הראשון ב-2018 עם הכנסות של 826 מיליון שקל, עלייה של 3% לעומת הרבעון המקביל ב-2017. עם זאת, ההכנסה מלקוח סלולר ירדה ב-5% ל-58 שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר
איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנרצילום: עופר וקנין

על רקע הרעה בתוצאותיה ברבעון הראשון של 2018, קבוצת פרטנר מדווחת היום כי נמצאת בתהליך של בדיקה לכניסה לתחומים חדשים, בהם רכישת חברות כרטיסי אשראי. במקביל, פרטנר מתכוונת לבצע רכישה עצמית של מניות החברה בסכום של עד 200 מיליון שקל בארבע מנות. הרווח הנקי ברבעון ירד בחדות ל-9 מיליון שקל בלבד ברבעון לעומת 64 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של 86%. 

החברות לאומי קארד וישראכרט נמצאות כיום על המדף עקב יישום הרפורמה במערכת הבנקאות שמחייבת את הבנקים להיפרד מהחברות שבבעלותן. ככל הנראה פרטנר מעריכה כי בעתיד יהיו סינרגיות בין פעילות האשראי ושירותי התקשורת באמצעות פיתוחי הארנק האלקטרוני.

ההערכות הן כי פרטנר מתכוונת לרכוש את לאומי קארד מאחר שלחברה הון עצמי של 2 מיליארד שקל, ואילו של ישראכרט 3.2 מיליארד שקל. כלומר, רכישה לאומי קארד כדאית יותר לפרטנר, שכן היא תצטרף לשלם פחות עבורה.

פרטנר דיווחה היום על ירידה בתוצאותיה בעקבות התחרות הגוברת בשוק התקשורת. פרטנר רשמה ירידה ב-EBDITA ל-177 מיליון שקל – ירידה של 30% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. שיעור ה-EBDITA של החברה ירד ל-21%.

על אף ירידה בהכנסות משירותי סלולר, הכנסות החברה עלו במעט ב-3% ל-826 מיליון שקל, בעיקר בשל עלייה במכירת ציוד ובמכירת שירותים קוויים – אינטרנט וטלפוניה. פרטנר רשמה ירידה נטו של 7,000 מנויים בסלולר ברבעון, בעיקר בשל ירידה חדה במספר הלקוחות ה-pre-paid (משלמים מראש, למשל באמצעות כרטיסי חיוג).

ההכנסה הממוצעת מלקוח סלולר (ARPU) ירדה בשיעור של 5% לעומת הרבעון המקביל ב-2017 ל-58 שקל בחודש, וזאת בעיקר לאור התגברות התחרות. נתון זה מתייחס לרבעון הראשון, עוד לפני כניסת אקספון לתחרות באפריל – שמשכה את המחיר עוד יותר כלפי מטה.

לפרטנר יש נכון למועד הדיווח 77 אלף לקוחות בשירותי פרטנר TV. נכון לסוף הרבעון הראשון היו לפרטנר 66 אלף לקוחות – גידול של 22 אלף לקוחות ברבעון. סלקום דיווחה באחרונה על גיוס בקצב אטי יותר של 14 אלף לקוחות טלוויזיה ברבעון ל-184 אלף לקוחות.

בנוגע לפריסת רשת הסיבים, בחברה מדווחים כי הגיעו כבר ל-27 ערים בישראל, אך לא פירטו לגבי כמות משקי הבית המחוברים לרשת המהירה.

במארס האחרון הגישה לאומי קארד שבשליטת בנק  לאומי  (80%) ו  קבוצת עזריאלי   (20%) תשקיף חסוי לרשות לניירות ערך המתבסס על הדו"חות השנתיים של החברה ל-2017. זאת לקראת הנפקה אפשרית ראשונית של מניותיה בבורסה בת"א, שעשויה להתבצע יחד עם גיוס אג"ח ציבורי.

מפרטנר נמסר: "שתי חברות האשראי המוצעות למכירה רלבנטיות להודעה שפורסמה הבוקר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker