דרמה באסם: המנכ"ל איציק צאיג פורש במפתיע, אבי בן אסאייג יחליף אותו

צאיג מכהן כמנכ"ל אסם מאפריל 2012, מאז מותו של גזי קפלן המנוח שקדם לו בתפקיד המנכ"ל ■ בן אסייג היה בעבר מנכ"ל איי.די.בי תיירות, מנכ"ל דלק ישראל, וסמנכ"ל הכספים של קבוצת שטראוס. צאיג יסיים את תפקידו ערב ראש השנה וישמש כיועץ לבן אסאיג עד ל-1 בינואר 2019

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
איציק צאיג, מנכ"ל אסם
איציק צאיג, מנכ"ל אסםצילום: יוסי צבקר

איציק צאיג (62) הודיע על פרישתו מתפקיד מנכ"ל חברת אסם. צפוי להחליף אותו אבי בן אסייג (53), שמכהן כמנכ"ל חטיבת המזון  בקבוצת אסם.צאיג יסיים את תפקידו ערב ראש השנה וישמש כיועץ לאבי בן אסאייג עד ל-1 בינואר 2019 .

בן אסאייג היה בעבר מנכ"ל איי.די.בי תיירות, כשנוחי דנקנר היה בעל השליטה בחברה ומנכ"ל דלק ישראל מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, וסמנכ"ל הכספים של קבוצת שטראוס. בן אסאייג הוא בוגר כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת תל אביב; בוגר אוניברסיטת הרווארד, בי"ס למנהל עסקים.

אבי בן אסייג
אבי בן אסייגצילום: עופר וקנין

צאיג מכהן כמנכ"ל אסם מאפריל 2012, מאז מותו של גזי קפלן המנוח שקדם לו בתפקיד המנכ"ל. צאיג הוא בעל תואר ראשון בהנדסת קרקע ומים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במנהל עסקים, עם התמחות בשיווק, מאוניברסיטת תל אביב.

צאיג החל את דרכו בקבוצת אסם כמנהל השיווק של חברת טבעול. לאחר העברת השליטה בטבעול לידי אסם, עבר צאיג לחברת גרינברג, לימים קלאב מרקט, שנמכרה לשופרסל, שבה כיהן כסמנכ"ל סחר ושיווק. עם רכישת חברת הסלטים המצוננים צבר על ידי אסם חזר צאיג לקבוצה כמנכ"ל צבר, שאותה הוביל לבכורה בשוק הסלטים, על חשבון סלטי אחלה של שטראוס: בכורה שאיבדה בשנתיים האחרונות.

בהמשך כיהן כסמנכ"ל שיווק באסם ומנכ"ל נסטלה ניו זילנד, שהיה התפקיד האחרון שמילא בטרם נקרא להחליף את גזי קפלן כמנכ"ל, על רקע מחלתו של קפלן. אסם היא חברה בת בבעלותה המלאה של ענקית המזון השוויצרית נסטלה, שביצעה הצעת רכש ומחקה את מניותיה מהמסחר בבורסה בתל אביב באפריל 2016. אסם דיווחה ברבעון השני של 2016, שהיה מועד הדיווח האחרון שלה כחברה ציבורית, על רווח של 193 מיליון שקל במחזור של 2.05 מיליארד שקל במחצית הראשונה של 2016.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום