צמח המרמן: עלייה של 69% ברווח הנקי ברבעון הראשון ל-9 מיליון שקל

החברה מכרה במהלך הרבעון 44 דירות בסך של כ-107 מיליון שקל, לעומת 38 דירות ברבעון המקביל ב-2017, בסך 85 מיליון שקל ■ "החברה בוחרת לפעול בשוק החופשי, למרות ההתמקדות הממשלתית במחיר למשתכן בלבד"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חיים פייגלין
חיים פייגליןצילום: דודו בכר

חברת הנדל"ן צמח המרמן , שבשליטת המשפחות פייגלין ובן אברהם, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות בסך 141.7 מיליון שקל, גידול של 7.8% לעומת הכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בהכנסות נובעת מהתקדמות בביצוע פרויקטים בגין דירות שנמכרו, וכן מעלייה בהכנסות בפרויקטים המבוצעים על ידי החברה.

הרווח הגולמי של החברה - ששוויה הסחיר הוא כ-170 מיליון שקל - הסתכם ברבעון בכ-23 מיליון שקל, לעומת 18.2 מיליון שקל ברבעון המקביל – גידול של כ-26%. הרווח התפעולי של צמח המרמן ברבעון הראשון של 2018 רשם גם הוא שיפור, והסתכם ב-15.7 מיליון שקל, גידול של כ-29% לעומת הרבעון המקביל.

בשורה התחתונה רושמת צמח המרמן רווח נקי של 9 מיליון שקל ברבעון, זינוק של 69% לעומת הרווח ברבעון המקביל ב-2017 שהסתכם ב-5.3 מיליון שקל, ולעומת רווח נקי של 31.3 מיליון שקל אותו רשמה בשנת 2017 כולה.

נכון לסוף הרבעון הראשון מכרה צמח המרמן 44 דירות בסך 107מיליון שקל (כולל מע"מ), לעומת מכירה של 38 דירות בסך 85  מיליון שקל (כולל מע"מ) ברבעון המקביל ב-2017 – עלייה של 26%. ב-2017 כולה מכרה צמח המרמן 206 דירות בסך  493 מיליון שקל (כולל מע"מ).

לדברי חיים פייגלין, מנכ"ל החברה: "סיימנו רבעון מוצלח נוסף עם התחזקות משמעותית במכירות וברווח, זאת דווקא על רקע תנאי שוק מאתגרים בענף. העוצמה של מכירות החברה מתבטאת לא רק בעלייה במספר היחידות שנמכרו, ובסכום, אלא גם בעלייה של 7% במחיר הממוצע לדירה שנמכרה, שעומד ברבעון הראשון על 2.44 מיליון שקל (כולל מע"מ), לעומת 2.26 מיליון שקל לדירה ברבעון המקביל.

"תוצאות הרבעון משקפות את יישום התוכנית האסטרטגית ארוכת השנים שלנו בשוק הנדל"ן הישראלי. החברה בוחרת לפעול בשוק המגורים החופשי בישראל, למרות ההתמקדות הממשלתית האגרסיבית בתוכנית מחיר למשתכן בלבד. החברה מציגה שיפור במכירות בכל הפרויקטים שלה ברחבי הארץ", הוסיף.

ברבעון הראשון של 2018 החלה צמח המרמן לדווח על מגזר פעילות חדש בחברה – נדל"ן להשקעה (נכסים מניבים), לאור אסטרטגיית החברה לפתח את התחום של המרכזים המסחריים בחברה, והחזקתם לטווח ארוך כנכסים מניבים. בחברה מציינים כי תחום הנכסים המניבים הוא כלי חשוב ליצירת תזרים מזומנים קבוע לחברה, שיגדיל את איתנותה הפיננסית, ואמצעי נוסף לפיזור הסיכונים העסקיים של החברה.

תחילת הפעילות של החברה בתחום הנדל"ן להשקעה נעשתה על ידי הסבת שלושה מרכזים מסחריים שנבנו על ידה ממלאי להשקעה בנדל"ן (קניון בית שמש, שטחי המסחר והחניון בפרויקט שוק בצלאל בתל אביב והחלק המסחרי והחניון בפרויקט העיר הלבה בשכונת נווה צדק בתל אביב).

צמח המרמן נמצאת בשלבי ייזום, תכנון וביצוע של 18 פרויקטים בהיקף כולל של 3,884 יחידות דיור ו-63,649 מ"ר שטחי מסחר ומשרדים, שמתוכם מוצעים כיום למכירה 2,089 יחידות דיור וכ-977 מ"ר שטחי מסחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker