שיאן השכר במגזר הציבורי: דוד עזריאלי עם 24.8 מיליון שקל ב-2010

קבוצת עזריאלי דיווחה על תוצאותיה הכספיים: גידול של כ-26% ברווח הנקי שהסתכם בכ-1,255 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

קבוצת עזריאלי, העוסקת בתחום הנדל"ן המניב מדווחת על עלייה בהכנסות ל-6.3  מילארד שקל ,גידול של כ-14.7% לעומת 2009. הגורם העיקרי לשיפור בהכנסות - קפיצה של 673 מיליון שקל בערך נכסי הקבוצה משנת 2009.

החברה דיווחה עוד על גירעון של כמיליארד שקל בתזרים המזומנים של הקבוצה. בשנת 2009 תזרים המזומנים בפעילות שוטפת עמד על 1.4 מיליארד שקל. החברה מסבירה כי הגירעון הינו בעקבות הנפקת מניות ואג"ח ורכישת נכסים פיננסים המוחזקים למסחר.

דוד עזריאליצילום: דניאל צ'צ'יק

החברה מציגה גידול של כ-26% ברווח הנקי שהסתכם בכ-1,255 מיליון שקל, יחד עם עלייה של 12% ברווח התפעולי פחות הוצאות (NOI) שהסתכם ב-882 מיליון שקל. הגידול ברווח התפעולי נובע בעיקרו מגידול בהכנסות משכירות והשבחת הפעילות בנכסים קיימים ובנכסים שנרכשו. עלייה בשווי החזקת מניות בנק לאומי ולאומי ראקד תרמה לרווח כולל של 83 מיליון שקל לאחר מס.

החברה הודיעה בפעם הראשונה בתולדותיה על חלוקת דיווידנד בסכום של כ-240 מיליון שקל כ-197 אגורות למניה.

לחברה 3.1 מיליארד  שקל התחייבויות למלווים השונים כאשר היא מחזיקה 2.2 מילארד שקל בחשבון הבנק.

לדברי אלעד קראוס מהראל פיננסים: " עקב האכילס בחברה הינה המינוף הנמוך. מינוף זה גורר תשואה נמוכה על ההון של עזריאלי וכן תשלום מס תזרימי של 85 מיליון שקל.

שכר 5 הבכירים בקבוצה עומד על כ-50 מיליון שקל בשנה. עלות השכר של יו"ר דירקטוריון הקבוצה, דוד עזריאלי עומדת על כ-24.8 מיליון שקל. עלות שכרו של מנכ"ל החברה מנחם עינן הוא 9.6 מיליון שקל.

מנחם עינן, מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "התוצאות של החברה מצוינות וממחישות את איכות הנכסים והניהול הקיימות בה. אנו צופים גידול של 35% בשטחים להשכרה בהם אנו מחזיקים".

קראוס הוסיף: "להערכתנו, הנכסים של עזריאלי הינם האיכותיים ביותר מבין חברת הנדל"ן העוסקות בתחום. נקודה זו באה לידי ביטוי בפדיון גבוה בנכסיה העיקרים כמו גם בשיעור תפוסה של כ-100%. שיעורי העומס (שכר דירה כאחוז מהפדיון) ירדו לעומת השנה הקודמת, נתון שמעיד על יכולת להעלות את שכר הדירה בעתיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker