מנורה מבטחים מסכמת רבעון עם ירידה של 73% ברווח הכולל

ענף ביטוח החיים בחברה הציג הפסד של 26 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2018, לעומת רווח של 53 מיליון שקל בתקופה המקבילה ■ הרווח הכולל של חברת הביטוח הסתכם ב-15 מיליון שקל, לעומת רווח של 57 מיליון ברבעון המקביל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

15 מיליון שקל - זהו הרווח הכולל של חברת מנורה מבטחים ברבעון הראשון של השנה. מנורה היא החברה השנייה שמדווחת על תוצאותיה הכספיות מבין חברות הביטוח. הרווח הכולל ברבעון המקביל בשנה היה 57 מיליון שקל - כלומר חלה ירידה של 73%.

מה שהשפיע על רווחיות החברה ברבעון הם שני גורמים עיקריים: הראשון הפרשה בגין ההתחייבות לעתודות לביטוחי החיים והגורם השני הוא ריבית ההיוון שירדה מ-3% ל-2% דבר שחייב את החברה להגדיל את כרית הביטחון בענפי ביטוח רכב חובה וחבויות בכ-17 מיליון שקל.

בתחומי ביטוח חיים וחיסכון לטווח ארוך הסתכם הרווח הכולל, לפני מס, ברבעון הראשון של 2018 בכ-18 מיליון שקל, לעומת רווח כולל לפני מס של כ-90 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ענף ביטוח החיים רשם ברבעון הראשון של 2018 הפסד כולל לפני מס של כ-26 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-53 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד הכולל מפעילות ביטוח החיים, נובע בעיקרו מירידה בריבית חסרת הסיכון, בתוספת פרמיית אי הנזילות, אשר הגדילה, בתקופת הדוח, את ההתחייבויות הביטוחיות בביטוח חיים בגין קצבאות בתשלום וקצבאות שטרם החל תשלום קצבה בגינן ובגין נאותות העתודה בביטוח חיים, מקיטון בדמי הניהול ומגידול בהוצאות עמלות, הוצאות שיווק, והוצאות רכישה אחרות כתוצאה מגידול בהיקף העסקים. מנגד, חלה עליה במרווח הפיננסי בגין ההשקעות.

הרווח הכולל לפני מס מעסקי הפנסיה ברבעון הראשון של שנת 2018 הסתכם בסך של כ-36 מיליון שקל, מול רווח של כ-27 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ברווח נובע בעיקרו מעלייה בדמי הניהול בעיקר כתוצאה מהעלייה בהיקף הנכסים המנוהלים.

הרווח הכולל לפני מס מעסקי הגמל ברבעון הראשון של שנת 2018 היה כ-9 מיליון שקל, לעומת כ-10 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. השינוי ברווח נובע מגידול בהכנסות מדמי ניהול ומנגד מירידה במרווח הפיננסי בקופות גמל מבטיחות תשואה.

הרווח הכולל לפני מס בתחום ביטוח כללי ברבעון הראשון של שנת 2018 הסתכם לסך של כ-67 מיליון שקל, מול כ-28 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

הרווח הכולל לפני מס ברבעון הראשון של שנת 2018 מביטוח רכב רכוש הסתכם בכ-39 מיליון שקל, לעומת רווח כולל לפני מס של כ-25 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.  הגידול ברווח נובע בעיקר משיפור בתוצאות החיתומיות והתפתחות תביעות. 

הרווח הכולל לפני מס ברבעון הראשון של שנת 2018 מביטוח רכב חובה הסתכם היה כ-10 מיליון שקל, מול רווח כולל לפני מס של כ-4 מיליון שקל בתקופה המקבילה שנה שעברה. הגידול ברווח נובע בעיקר מהקיטון בהפרשה בגין עדכון תקנות ההיוון ומנגד מהרעה בתוצאות החיתומיות.

בתחום הבריאות הסתכמו הפרמיות שהורווחו ברבעון הראשון של שנת 2018 בכ-192 מיליון שקל אל מול 168 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-15%. ההפסד הכולל לפני מס ברבעון הראשון של שנת 2018 הסתכם בכ-29 מיליון שקל, מול רווח של כ-5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד נובע בעיקר, מהשפעת השינוי בעקום ריבית חסרת הסיכון בתוספת פרמיית אי נזילות אשר משפיעה על בדיקת נאותות העתודות אשר גרם לגידול בהוצאה.

סך הנכסים הפיננסים המנוהלים על ידי הקבוצה הסתכמו בכ-174 מיליארד שקל. נכסי קרן הפנסיה מבטחים החדשה, קרן הפנסיה החדשה הגדולה בישראל, הסתכמו בתום הרבעון הראשון של שנת 2018 בסך של כ-107 מיליארד שקל, לעומת כ-91 מיליארד שקל בתום הרבעון הראשון של שנת 2017, גידול של כ- 17%. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker