אלי ברקת סוגר שנה וחצי בדש עם תשואה של 0%

חגי עמית
חגי עמית
שתפו בפייסבוק

>> בבית ההשקעות דש איפקס הסבירו אתמול שאינם יודעים את פרטי החקירה של עובד איפקס גמל שנעצר בחשד שהעביר הוראות בחשבונות קופות הגמל לביצוע עסקות מתואמות עם חשבונות פרטיים. מניית דש איפקס התעלמה מהחדשות השליליות ועלתה 1.5%.

אלא שגם אם למעצר אין משמעות בעבור העמיתים, כפי שטענו בדש, וגם אם גורלה יהיה דומה לזה של החקירה שנסגרה יום קודם ללא תוצאות - בעל השליטה בדש איפקס, אלי ברקת, לא יוכל להתעלם מכך ש-18 חודשים אחרי שרכש את השליטה בבית ההשקעות, מציגה מניית דש איפקס תשואה של 0%. בתקופה זו נרשמה עלייה של 30% במדד תל אביב 100. דש איפקס שווה כיום כ-800 מיליון שקל - 20% פחות מהשווי שלפיו קנה ברקת את בית ההשקעות.

הדשדוש הזה של המניה אירע אף על פי שהיקף הנכסים של בית ההשקעות בקרנות הנאמנות, קופות הגמל ותיקי ההשקעות צמח ב-30%, ועל אף שהחברה הגדילה את חלקה בתחום תעודות הסל ברכישת החברות אינדקס ותכלית.

הדו"חות השנתיים של דש אמנם עדיין לא התפרסמו, אך בתשעת החודשים הראשונים של 2010 הציג דש איפקס צמיחה בהכנסות, שחיקה קלה ברווחיות התפעולית והיעדר צמיחה ברווח הנקי - בגלל היעדר רווחי נוסטרו כמו ב-2009.

היכן נמצא אם כך ההסבר לדשדוש במניה? הוא עשוי להיות טמון בעובדה שבסוף החודש ייזרקו מניות של דש איפקס לשוק בגלל יציאת המניה ממדד תל דיב. ואולם חלק ניכר מההסבר טמון בהיעדר יציבות ניהולית בבית ההשקעות בשנה וחצי האחרונות.

עם הגיעו, הביא ברקת לדש איפקס את גבי רביד ודני זילביגר כחיזוק, ויצר כוורת ניהולית עמוסה הכוללת חמישה בכירים. שכן השניים חברו לעידו נויברגר וויקטור שמריך, יושבי הראש המשותפים, ולמנכ"ל דש, קובי לווינסון. הדבר התבטא בצמיחה של 23% בהוצאות ההנהלה וכלליות.

אמנם בתחילת השנה פחתה מעט הצפיפות בהנהלה, שכן רביד וזילביגר הספיקו לעזוב, אלא שאליהם הצטרף במהרה גם האדם הדומיננטי ביותר בניהול השוטף של בית ההשקעות, לווינסון, והשאיר אחריו סימן שאלה. עתה, אחרי שנה וחצי ללא יציבות ניהולית, מחליפו של לווינסון - ידין ענתבי, לשעבר המפקח על הביטוח שנשא בעבר את דגל השמירה על כספי העמיתים - אמור גם לוודא ששמו של דש איפקס לא ייקשר בחקירות של רשות ני"ע. זאת כמובן בצד המשימה החשובה: להשביח את ההשקעה של ברקת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker