אנלייט צופה הכנסות של 13 מיליון יורו לשנה מפרויקט אנרגיית רוח בקרואטיה

פרויקט לוקובץ' בקרואטיה, שהספקו הכולל 49 מגה וואט, יהיה זכאי לתעריף מלא ומובטח למכירת חשמל לרשת המקומית במשך 14 שנים

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרויקט לאנרגיית רוח של אנלייט בפולין
פרויקט לאנרגיית רוח של אנלייט בפולין

שותפות מובילים, שבשליטת חברת אנלייט (50.1%), החלה בהפעלה מסחרית של פרויקט אנרגיית הרוח לוקובץ' (Lukovac) בקרואטיה לאחר שהתקבלו כל האישורים, והושלמו תהליכי הרישוי והבדיקות הנדרשות.

פרויקט לוקובץ' שהספקו 49 מגה וואט יהיה זכאי לתעריף מלא ומובטח של 9.6 יורוסנט לקילו וואט שעה למכירת חשמל לרשת במשך 14 שנים, ולרישיון ייצור חשמל קבוע ל-25 שנים מיום ההפעלה. מתקן לוקובץ' פעל באופן מלא בחודשים האחרונים וסיפק חשמל לרשת החשמל הקרואטית, כשבמהלך זה היה זכאי להכנסות ממכירת חשמל בתעריף חלקי.

אנלייט, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, מעריכה על פי כושר הייצור של המתקן ומדידות רוח שהתבצעו באתר לוקובץ' שהפרויקט, שהוקם בהשקעה של 65 מיליון יורו יניב הכנסות של 13 מיליון יורו לשנה ב-14 שנותיו הראשונות, שבהן יהיה זכאי לתעריף מלא מובטח ולאחר מכן יימכר החשמל בתנאי שוק. אנלייט העריכה בדו"חות הכספיים ל-2017 שההכנסות ממכירת החשמל בתנאי שוק יהיו 7 מיליון יורו לשנה בממוצע.

שותפות מובילים היא מיזם משותף לאנלייט (50.1%) חברת הביטוח מגדל (20%), חברת הביטוח הפניקס (20%) וחברת הביטוח הראל (9.9%).

השותפות הוקמה כדי לבצע השקעות בפרויקטי אנרגיה מתחדשת בשוק הבינלאומי בהשקעה של 125 מיליון יורו. השותפות, שתפורק אחרי 14 שנה, מקימה גם פרויקט של אנרגיית רוח בסרביה שהספקו 105 מגה וואט. הפרויקט המכונה Blacksmith יזכה לתעריף הזנה מובטח של 9.4 יורוסנט לקילו וואט שעה במשך 12 שנים מתחילת ההפעלה המסחרית הצפויה ב-2019.

הפרויקט, שעלות הקמתו היא 190 מיליון יורו, צפוי להניב הכנסות של 28 מיליון יורו לשנה בתקופת האסדרה, כלומר ב-12 השנים הראשונות. לאחר תחילת ההפעלה המסחרית ימכור הפרויקט את החשמל במחיר שוק ויניב על פי הערכת אנלייט הכנסות של 16-14 מיליון יורו לשנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker