מסתבכת? חלל תקשורת דוחה בחודש את רכישת הלוויין עמוס 8

החברה, שלא גייסה עדיין אג"ח לצורך רכישת הלווין מלוראל האמריקאית, היתה אמורה לשלם את המקדמה השבוע ■ החברה דיווחה לבורסה כי הצדדים דחו את מועד התשלום ב-30 יום

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עמוס 6 בזמן בדיקת מערכות
גיא ארז
גיא ארז

חלל תקשורת דוחה ב-30 יום את מועד תשלום המקדמה עבור רכישת הלווין עמוס 8. חברת התקשורת - הנאבקת מול התעשייה האווירית (תע"א) מאז בחירתה בחברת לוראל האמריקאית כיצרנית הלוויין הבא שלה - עדיין לא גייסה אג"ח לצורך תשלום המקדמה. החברה דיווחה הבוקר כי הסכימה עם לוראל על דחיית תשלום המקדמה, שאמור היה להתבצע עד יום שישי האחרון.

חלל חתמה לפני חודשיים על רכישת עמוס 8 תמורת כ-112 מיליון דולר ,שאמור להיות משוגר במהלך 2020. מאז הבחירה בחברה הזרה, ניצת מאבק בינה לבין תע"א, בשל חוסר שביעות רצונה של האחרונה. הממשלה תמכה בתע"א ובתעשיית לווייני התקשורת הישראלית, והחליטה לרכוש בעצמה לווין תקשורת נוסף מתע"א.

כעת, חלל תקשורת מתקשה לגייס את איגרות החוב לצורך רכישת הלוויין – מה שאמור היה להתבצע עד כה. ייתכן כי הסיבה לכך היא שממשלת ישראל, לקוח מהותי עבור חלל, עשויה להיעדר כלקוחה בלויוין עמוס 8, מה שהופך את גיוס האג"ח של החברה לפחות אטרקטיבי – ומעלה את השאלה בדבר יכולות החזר החובות של החברה באמצעות הלוויין החדש.

בתוך כך, בשבוע שעבר דיווחה חלל על התקשרות בעסקה בהיקף של 55 מיליון דולר עבור הלוויין הבא אותו תשגר, עמוס 17, שמיוצר על ידי בואינג. הלוויין, שישוגר במחצית השנייה של 2019, מיועד לספק שירותי תקשורת בעיקר באפריקה. 

הסכמים מסוג זה עבור עמוס 8 היו יכולים להגדיל הצלחת גיוס האג"ח של החברה לצורך הרכישה, אך החברה עדיין לא דיווחה על כאלה.

לפי גורמים בשוק, הגופים המוסדיים מביעים עניין בגיוס של חלל, גם ללא הממשלה כלקוח, כאשר עיקר המחלוקת היא סביב הריבית אותה תשלם החברה. אג"ח דולריות דומות של החברה, במח"מ של 4.75 שנים נסחרות כיום בתשואה של 7.43%, המקבילה לתשואה שקלית של 4.9%-5.1% לשנה. חלל מכוונת לגייס אג"ח ארוכות יותר, ובשוק מצביעים על תשואות אפשריות גבוהות, ברמות של כ-6.5% לשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker