מלאנוקס: תמיכה בהצעות שעשויות להדוף את ניסיון ההשתלטות של סטארבורד

חודשיים לפני אסיפת בעלי המניות שתכריע בגורל השליטה בחברה: אסיפת בעלי המניות של מלאנוקס אישרה הצעות שעשויות לסייע לדירקטוריון המכהן להדוף את ניסיון ההשתלטות של הקרן האקטיביסטית סטארבורד

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מלאנוקס, אייל וולדמן
מנכ"ל מלאנוקס, אייל וולדמןצילום: דודו בכר

אסיפת בעלי המניות של חברת מלאנוקס שמפתחת פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה לשרתים במרכזי נתונים ומערכות אחסון אישרה ברוב עצום את שתי הצעותיו של דירקטוריון החברה לשינוי בתקנון. השינויים מתבצעים על רקע מאבק על השליטה בחברה בין הקרן האקטיביסטית סטארבורד שמחזיקה ב-10.6% ממניות החברה לבין הדירקטוריון המכהן בראשות המייסד, המנכ"ל ויו"ר החברה אייל וולדמן. מאבק זה יוכרע באסיפה הכללית השנתית של בעלי המניות של מלאנוקס שתתכנס בעוד חודשיים, ב-25 ביולי 2018.

דירקטוריון מלאנוקס הציע לתקן את תקנון החברה כך שבמצב שבו מספר המועמדים לדירקטוריון החברה גבוה ממספר הדירקטורים שעומד לבחירה (Contested Vote) - הדירקטורים ייבחרו ברוב רגיל.

התקנון הנוכחי מחייב בחירת דירקטורים ברוב של 50% ובמקרה שמספר המועמדים לבחירה גבוה ממספר המועמדים שקיבלו לפחות 50% מהקולות - חברי הדירקטוריון שקיבלו מעל 50% מקולות יבחרו את יתר חברי הדירקטוריון. מצב זה מרכז כוח בלתי סביר בידיהם של דירקטורים מעטים, והיה עלול להטות את הכף ב-25 ביולי כאשר בעלי המניות יצביעו על מינוי דירקטורים ויקבעו אם ניסיונה של קרן סטארבורד להחליף את הדירקטוריון בשלמותו כולל וולדמן יצלח. הצעה זו (בחירת הדירקטורים ברוב רגיל) אושרה ברוב של 35.6 מיליון בעלי מניות כנגד 514 אלף קולות.

לפי ההצעה השנייה שאושרה, בעלי המניות יבחרו בדירקטורים מרשימה מאוחדת של מועמדים במקום המצב הנוכחי שבו בעלי המניות היו אמורים לבחור באחת משתי רשימות של מועמדים לדירקטוריון החברה: הרשימה שהגיש דירקטוריון החברה והרשימה שהגישה קרן סטארבורד המנסה להחליף את הדירקטוריון ולהעביר לידיה בכך את השליטה בחברה.

הצעה זו (כאמור, בעלי המניות יבחרו בדירקטורים מרשימה מאוחדת) זכתה לתמיכה של 35.9 מיליון מניות מול 248 אלף בעלי מניות שהתנגדו לה.

קרן סטארבורד הודיעה לראשונה על היותה בעלת עניין במלאנוקס בנובמבר 2017 וכמעט מיד אחר כך מתחה ביקורת חריפה על דירקטוריון מלאנוקס שכשל לטענת הקרן בפיקוח על הנהלת החברה .

הקרן טענה כי הנהלת החברה הובילה מדיניות כושלת של השקעות יתר במחקר ובפיתוח, שגרמו לירידה ברווחי החברה ולירידה במניית החברה לרמה שמשקפת תמחור חסר בהשוואה לחברות מתחרות באותו ענף. מאז הודעה זו הציגה מלאנוקס שני רבעונים רצופים של עלייה במכירות וברווח הנקי והעלתה פעמיים את תחזיות המכירות והרווח ל-2018. מניית מלאנוקס עלתה ב-70% מאז הודיעה סטארבורד על היותה בעלת עניין בחברה ועתה היא נסחרת בשווי שוק של 4.5 מיליארד דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker