ריט 1 ממשיכה להתרחב בלוד: רכשה שני בנייני משרדים ב-109 מיליון שקל

שיעור האכלוס בנכסים הוא כ-85% ■ בקרן הדגישו כי הנכסים צפויים להניב תשואה של כ-7.3% בתפוסה מלאה ■ הרכישה מצטרפת לרכישה קודמת של ריט 1 בלוד, במסגרתה רכשה, יחד עם סלע נדל"ן, את "גלובל פארק"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחד משני הבניינים שרכשה ריט 1: רחוב המלאכה 6, לודצילום: ריט 1
ערן אזרן

קרן הנדל"ן ריט 1 דיווחה היום (ה') על עסקה לרכישת שני בנייני משרדים באזור התעסוקה הצפוני בלוד תמורת 109 מיליון שקל. במסגרת העסקה רכשה החברה שני מבנים סמוכים, בשטח כולל של כ-16 אלף מ"ר. שיעור האכלוס בנכס הוא 85%. בקרן הדגישו כי הנכסים צפויים להניב תשואה של כ-7.3% בתפוסה מלאה.

הנכסים מושכרים כיום בתפוסה של כ-85%, לכ-30 שוכרים מתחום ההיי-טק, המגזר הציבורי ועסקים פרטיים, לתקופות של שנה עד שלוש שנים, עם אופציות להארכה. בנוסף למבנים, כוללת העסקה גם כ-300 מקומות חניה. הרכישה תמומן ממקורותיה העצמאיים של הקרן, וכן באמצעות מסגרות אשראי קיימות.

בריט 1 הסבירו כי הנכסים נהנים מגישה לצירי תחבורה מרכזיים, ובהם כביש 1, כביש 6 וכביש 40. "אנחנו מאמינים באזור התעסוקה הצפוני בלוד ובפוטנציאל הטמון בו. הקרבה לנמל התעופה, מיקומו במרכז המדינה לצד צירי התנועה המרכזיים בארץ, כמו גם לרכבת, מהווים מכפיל כוח וערובה להמשך התפתחות האזור", הוסיף שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1.

הרכישה מצטרפת לרכישה קודמת של ריט 1 בלוד, במסגרתה רכשה החברה ב-2016, עם חברת סלע נדל"ן, את גלובל פארק, פרויקט מבני משרדים בשטח של כ-21,400 מ"ר, הממוקם גם הוא באזור התעסוקה הצפוני של העיר.

ריט1, שמנייתה עלתה ב-12 החודשים האחרונים ב-17%, נסחרת כיום לפי שווי של 2.5 מיליארד שקל, גבוה מהונה העצמי, שהסתכם נכון לסוף מארס 2018 בכ-2.1 מיליארד שקל. הקרן מנוהלת בידי חברת הניהול, המוחזקת בידי היו"ר דרור גד והמנכ"ל שמואל סייד (47.5%) ובית ההשקעות אקסלנס (52.5%).

הפורטפוליו של הקרן כולל תיק נכסים בשווי של כ-4.2 מיליארד שקל. לחברה 36 נכסים מניבים הכוללים משרדים, מסחר, תעשייה ולוגיסטיקה, בתי חולים סיעודיים וחניונים בשטח של כ-470 אלף מ"ר. שיעור תפוסת הנכסים של הקרן מסתכם בכ-99% תפוסה, נכון לסוף מארס 2018.

באחרונה פירסמה ריט 1 את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2018, במסגרתן דיווחה על עלייה של כ-10% בהכנסות התפעוליות נטו (NOI) ביחס לרבעון המקביל אשתקד, לכ-71 מיליון שקל. כמו כן, דיווחה החברה על עלייה ברווח הנקי התזרימי (FFO ריאלי) ברבעון הראשון של השנה, לכ-53 מיליון שקל, עלייה של כ-14%, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

בדומה למגמה ברבעונים הקודמים, שיעור הריבית המשוקללת של אג"ח ריט 1 ממשיך לרדת, ועמד בסוף מארס על 1.99% בלבד. הירידה בריבית המשוקללת תרמה להמשך השיפור במרווח בין עלות החוב לשיעור תשואת הנכסים המשוקללת, העומדת על 7.36%, והביאה אותו לשיא חדש של 5.4%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker