אלוני חץ: הרווח מפעילות השכרת הנדל"ן עלה ב-13%; המניה ירדה קלות

במקביל להיערכות לכניסה לשוק הנדל"ן הלונדוני, חברת האחזקות רשמה ירידה קלה בהכנסות, בעקבות סעיפים חד פעמיים ועלייה קלה מאוד ברווח הנקי

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתן חץצילום: דודו בכר
אורי תומר

עלייה של כ-8% בהכנסות מדמי שכירות וניהול נדל"ן, ל-173 מיליון שקל, וזינוק של 27% בהכנסות ממכירת חשמל (באמצעות החברה הבת אנרג'יקס), ל-38 מיליון שקל, סייעו לחברת האחזקות אלוני חץ למתן את הירידה בכלל ההכנסות שלה ברבעון הראשון של 2018.

ירידה זו נבעה משיערוך שלילי של נדל"ן בסך 20 מיליון שקל, מירידה בהכנסות מדיווידנדים מהשקעה בניירות ערך ומירידה חדה ברווחים מהשקעות בניירות ערך (34 מיליון שקל לעומת כ-60 מיליון שקל ברבעון המקביל).

גם חלקה של החברה ברווחי חברות כלולות ירד לעומת הרבעון המקביל - מ-94 מיליון שקל ל-75 מיליון שקל.

עם זאת, אלוני חץ רשמה רווח של 42 מיליון שקל שנבע מהירידה בשיעור האחזקה שלה בחברה הבת Carr על רקע גיוס הון שזו ביצעה מגופים מוסדיים, בהובלת כלל ביטוח, שדילל את שיעור האחזקה של אלוני חץ בחברה. כך, כלל ההכנסות של החברה ירדו ברבעון הראשון ב-2%, ל-344 מיליון שקל. למרות הירידה המתונה בהכנסות, אלוני חץ רשמה עלייה קלה של כ-3% ברווח הנקי, שנבעה בעיקר מירידה בהוצאות המימון (מ-60 מיליון שקל ברבעון המקביל, ל-50 מיליון שקל ברבעון הראשון השנה).  

כמו חברות אחרות בתחום הנדל"ן המניב, אלוני חץ מדגישה בדו"חותיה הכספיים את סעיף ה-FFO (ראשי תיבות של Funds From Operation) שחורג מכללי החשבונאות המקובלים. ה-FFO, כלומר הרווח מפעילות ההשכרה של נכסי החברה, שמנטרל את השערוכים ואת הרווח מהפעילות בניירות ערך. מכיוון שהירידה בהכנסות נבעה מסעיפים חד פעמיים כאלה, ה-FFO מציג עלייה משמעותית הרבה יותר מהעלייה המתונה ברווח הנקי - 13%, כך שה-FFO ברבעון הראשון הסתכם ב-109 מיליון שקל.

מניית אלוני חץ ירדה היום בכ-2% לאחר הדו"חות, בהמשך לירידה של כ-10% מתחילת השנה. ירידה זו מגיעה לאחר עלייה ממושכת של מניית אלוני חץ בשנים האחרונות. כך, למשל, בעשר השנים האחרונות רשמה המניה תשואה שנתית ממוצעת של 16% בשנה.

אלוני חץ מציינת בדו"ח כי השלימה את הקמת חברת הנדל"ן החדשה, שתרכז את פעילותה בלונדון, לאחר שעד לאחרונה פעלה החברה בבריטניה באמצעות השקעה בקרנות בלבד.

הפעילות הזאת, שבאלוני חץ מתכננים להשקיע בה 500 מיליון דולר, אמורה לדברי מנכ"ל אלוני חץ, נתן חץ, להפוך את החברה החדשה למקבילה הלונדונית של החברה הבת הבורסאית אמות - שמרכזת את פעילות הנדל"ן של אלוני חץ בישראל והיא אחת הזרועות החזקות ביותר בקבוצת אלוני חץ בשנים האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker