הצלחה לתשובה: דלק תמלוגים גייסה 113 מיליון דולר בהנפקת אג"ח ראשונית

ההנפקה הינה השלב הראשון בהעברת חלקה של דלק אנרגיה בתמלוגי העל מתמר, כשחלקה השני יכלול גיוס הון (מניות) ■ בשלב המוסדי נרשמו ביקושים של כ-260 מיליון דולר, והריבית נקבעה על 5.48%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יצחק תשובה
יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

דלק תמלוגים - התאגיד הבורסאי שהקימה דלק אנרגיה בשליטתו העקיפה של יצחק תשובה, לרכישת תמלוגי העל ממאגר תמר - הודיעה הבוקר על השלמת השלב המוסדי בהנפקת האג"ח. ההנפקה הינה השלב הראשון בהעברת חלקה של דלק אנרגיה בתמלוגים מתמר, כשחלקה השני יכלול גיוס הון (מניות). עם השלמת גיוס ההון ייסחרו האג"ח ומניות דלק תמלוגים בבורסה.

יעד גיוס החוב עמד על 113 מיליון דולר (כ-400 מיליון שקל), בעוד בשלב המוסדי נרשמו ביקושים של כ-260 מיליון דולר - מעל פי שניים מהיקף הגיוס המבוקש. ההנפקה כללה איגרות חוב הצמודות לשער הדולר, למח"מ של כ-4.7 שנים, בריבית שנקבעה על 5.48%. איגרות החוב דורגו על ידי חברת דירוג האשראי "מידרוג" בדירוג גבוה Aa3 באופק "יציב" (גבוה מאוד).

תמלוג על הוא נתח קבוע מההכנסות שמשולם לבעלי השליטה (או לצד ג'). שותפות דלק קידוחים, המחזיקה בתמר, משלמת לדלק אנרגיה תמלוג על בשיעור של 4.75% מההכנסות, וזאת החל מתחילת 2018 - לאחר מועד החזר ההשקעה במאגר. מדובר בנתח משמעותי, שמצטבר על פני חיי המאגר ליותר מכ-5 מיליארד שקל, לפי תחזיות דלק קידוחים.

בתוקף הסכם שנחתם בעבר, דלק אנרגיה וקבוצת דלק זכאיות לתמלוגי על מדלק קידוחים, לפי חלוקה של 75% לדלק אנרגיה ו-25% לקבוצת דלק. יודגש כי ההנפקה הנוכחית מתייחסת אך ורק לחלקה של דלק אנרגיה בתמלוגי העל, בעוד בקבוצת דלק פועלים למציאת רוכש - גוף מוסדי או משקיע גדול - לנתח הקטן של קבוצת דלק בתמלוגי העל.

ההנפקה של דלק תמלוגים מבוססת על מודל ההנפקה של תמר פטרוליום - התאגיד הייעודי (SPV) שהקימה דלק קידוחים למכירת זכויותיה הישירות במאגר תמר (31.25% במועד הקמת תמר פטרוליום). כך נקבע, כי דלק תמלוגים תנפיק את המניות לציבור, אך ייתכן שגם דלק אנרגיה עצמה תרכוש מניות בהנפקה, ככל שלא יגיעו ביקושים מספיקים בהתאם למחיר הרצוי. בדלק אנרגיה התחייבו שגם אם יחזיקו בנתח מדלק אנרגיה, יוותרו על זכויות הצבעה מעבר ל-12%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker