תקלה ארצית במערכת תקשורת מנעה ביצוע פעולות בכרטיסי האשראי

התקלה פגעה במערכת של שירותי בנקאות אוטומטיים, המקשרת בין הקופות של בתי העסק לבין מחשבי החברה ■ התקלה נבעה מבעית נתונים אצל אחת הספקיות של בתי העסק

הדר קנה
הדר קנה
צילום: בלומברג
הדר קנה
הדר קנה

תקלה ארצית במערכת שב"א (שירותי בנקאות אוטומטיים) שהחלה מהבוקר גרמה לבעיות בביצוע עסקאות בכרטיסי אשראי לעסקים ברחבי ישראל. מדובר בתקלה מקומית בתקשורת נתונים בין מערכות של הקופות בבתי עסק לבין המערכות של שב"א. התקלה היתה נקודתית ולא רב מערכתית ונבעה מבעית נתונים של אחת הספקיות של אותם בתי עסק. בשב"א מדווחים כי פעלו מידיית לתיקונה והעסקאות כעת עוברות כרגיל.

כמו כן, התקלה לא פגעה בכמות העסקאות שנעשו בכרטיסי אשראי ומהבוקר ועד עכשיו עברו כ-20 מיליון עסקות - פחות או יותר הכמות הממוצעת ביום רגיל (כלומר יום ללא חופשות או אירועים מיוחדים).

שב"א היא חברת שירותים הנשלטת על ידי חמשת הבנקים הגדולים, ומנהלת את פעילות המחשב המאפשרת שימוש בכרטיסי אשראי וכספומטים. החברה נותנת שירותי מתג למחשבי הבנקים ושירותי תקשורת ומחשוב לחברות האשראי. החברה מפעילה רשת תקשורת בין-בנקאית, המאפשרת ללקוח של בנק למשוך מזומנים גם בכספומטים של בנקים אחרים. בסליקת כרטיסי אשראי, היא מקשרת בין המסופים בנקודות המכירה לחברות האשראי.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ