גאון מוכרת את חלקה ביצרנית מוצרי ההשקיה מצרפלס לקיבוץ מצר בכ-45 מיליון שקל

הקיבוץ הוא בעל המניות העיקרי בחברה – שבה מחזיקה גאון ב-25% ■ גאון צפויה לרשום לאחר השלמת העסקה רווח של כ-5 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון
גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאוןצילום: עופר וקנין

קבוצת גאון (לשעבר צינורות המזרח התיכון) חתמה על הסכם מכר למימוש אחזקותיה (25.1%) בחברת מצרפלס, הפועלת בתחום מוצרי ההשקיה. על פי ההסכם, תמכור גאון את אחזקותיה לקיבוץ מצר, שהינו בעל המניות העיקרי בחברה, תמורת כ-43.5 מיליון שקל, והחברה צפויה לרשום לאחר השלמת העיסקה רווח של כ-5 מיליון שקל.

הסכם המכר כולל בין היתר הוראות בדבר אי תחרות בתחומים מסוימים בהם מצרפלס פועלת. יצוין, כי לפני עסקת המימוש, חילקה מצרפלס דיווידנד בסך של כ-1.5 מיליון שקל, כך שהתמורה הכוללת בגין תמורת המניות והדיווידנד מסתכמת בכ-45 מיליון שקל.

חברת מצרפלס עוסקת בייצור ושיווק מערכות השקיה ופועלת בעיקר ממפעלה בקיבוץ מצר. מצרפלס מוכרת ומשווקת את מוצריה בישראל ובחו"ל. במידה שמצרפלס תבצע בשלוש השנים שלאחר השלמת העסקה הנפקת מניות בבורסה, לפי שווי שעולה על 174 מיליון שקל, תקבל גאון תמורה נוספת שתיגזר מהשווי לפיו תבוצע ההנפקה.

קבוצת גאון, הנמצאת בשליטת ב. גאון אחזקות, ומרכזת את פעילותה בתחום התשתיות הזורמות, דיווחה לאחרונה על תוצאותיה הכספיות לסיכום 2017. החברה סיימה את השנה עם צמיחה של כ-15% בהכנסות לכ-456.2 מיליון שקל, לעומת כ-397.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, ועם עלייה ברווח הנקי לכ-220 מיליון שקל, שנבעה בעיקרה ממכירת המקרקעין עליה ממוקם מפעל הצינורות בצריפין.

קבוצת גאון פועלת בשלוש חטיבות שוק סקטוריאליות: חטיבת התשתיות והתעשייה – הפונה בעיקרה ללקוחות בתחום התשתיות, המים והגז. לחטיבה מגוון מוצרים בצנרת בקטרים גדולים ואביזרי פלדה, צנרת פלסטיק ומגופים; חטיבת מערכות בניין – הפונה בעיקרה ללקוחות בתחומי האינסטלציה, כיבוי האש ומיזוג האוויר.

לחטיבה מגוון מוצרי פלסטיק ומגופים למערכות בתוך הבניין; חטיבת מערכות בקרה ומדידה -  הרכבה, הפצה ושיווק של מדי מים ובקרה לתאגידי מים, רשויות מקומיות ואחרים. החברות בקבוצה כוללת את צינורות המזרח התיכון, פלסים תשתיות, פלגל תעשיות פלסטיק, גילוון, הכוכב, מדי ורד ושגיב.

מנכ"ל קבוצת גאון, גיא רגב, אמר: "בהתאם לאסטרטגיה של הקבוצה, החלטנו לממש את חלקנו בחברת מצרפלס. מדובר באחזקת מיעוט, שאינה מאפשרת לגאון למצות באופן אופטימלי את מלוא תהליכי הסינרגיה עם שאר חברות הקבוצה. תמורת העיסקה תהווה במלואה תזרים חיובי עבור קבוצת גאון ותביא לשיפור נוסף בנזילות החברה.

"בכוונתנו להמשיך לפעול לביצוע עסקות של רכישות ומיזוגים של חברות בתחום התשתיות הזורמות, שיאיצו את צמיחת החברה, וזאת לצד המשך קידום המהלך של העתקת מפעל לייצור צינורות הפלדה לתחומי המים והגז מצריפין לדרום הארץ", נמסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker