אנליסטים: "הריבית בגוש היורו צפויה לזנק ל-2.25% תוך שנה"; היורו מתקרב ל-1.41 דולר

ז'אן קלוד טרישה: "האינפלציה בגוש היורו גבוהה מדי לאורך זמן"

נמרוד הלפרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

היורו מתחזק מול הדולר, ומתקרב לרמה של 1.41 דולר ליורו, לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה, ז'אן קלוד טרישה, אמר היום כי רמת האינפלציה בגוש היורו נמצאת לאורך זמן מעל ליעד של הבנק המרכזי - וחיזק בכך את ההערכות כי צפויה העלאת ריבית בגוש היורו כבר בחודש הבא.

"רמת האינפלציה נמצאת לאורך זמן מעל להגדרה המקובלת של יציבות מחירים בגוש היורו", אמר טרישה. "ההבדלים צריכים לעורר דאגה משום שהם עלולים להתמיד".

ז'אן קלוד טרישהצילום: בלומברג

רמת האינפלציה בגוש היורו עלתה לרמה של 2.4% בחודש פברואר - מעל ליעד של פחות מ-2% שקבע הבנק המרכזי של אירופה. האינפלציה בגוש היורו נמצאת מעל לרמה של 2% מאז חודש דצמבר. חששות לגבי האינפלציה הביאו לכך שמוקדם יותר החודש אותת הבנק המרכזי של אירופה כי יתכן שיעלה את הריבית בחודש אפריל.

אנליסט המטבע דיוויד סונג מאתר DailyFX ציין כי חלק מהשווקים מתמחרים כעת העלאת ריבית "עצומה" של 1.25% בשנה הקרובה. "התגברות הציפיות לעליית הריבית עשויה להביא לכך שהיורו שוב יעמיד במבחן את רמת ה-1.43 דולר ליורו", הוסיף.

"טרישה שב ואישר כי צפויה העלאת ריבית באפריל וזה תומך כעת ביורו", אמר בוריס שלוסברג, מנהל מחקר מטבע בחברת GFT. החלטת הריבית הבאה של הבנק המרכזי של אירופה צפויה בעוד מעט יותר משבוע, ב-7 באפריל. הרמה הנוכחית של הריבית בגוש היורו היא 1%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.4098 דולר ליורו. מנגד, מתחזק הדולר מול הין היפני ב-0.5% לרמה של 81.72 ין לדולר. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.1% לרמה של 76.17 נקודות.

עוד בשוקי המט"ח. הדולר האוסטרלי מתחזק לרמתו הגבוה ביותר מול הדולר של ארה"ב מאז שהמטבע האוסטרלי החל להיסחר באופן חופשי בשנת 1983. המטבע האוסטרלי מוסיף 0.3% מול הדולר של ארה"ב לשער של 1.0273 דולר לדולר אוסטרלי.

דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker