מניית עדיקה בעליות: מספר הפריטים שנמכרו ברבעון הראשון זינק ב-78%

מספר הלקוחות הפעילים באתר חברת האופנה המקוונת צמח ב-38%, ומספר הפריטים שנמכרו זינק ב-78% לעומת הרבעון המקביל ■ מנכ"ל עדיקה: "נמשיך ליהנות מצמיחת שוק האי-קומרס בישראל"

ערן אזרן
חנות אדיקה דיזנגוף סנטר
חנות עדיקה בדיזנגוף סנטר. החנויות הפיזיות תרמו לצמיחה

מניית חברת האופנה המקוונת עדיקה סטייל  עולה היום (ב') במסחר, לאחר פרסום התוצאות לרבעון הראשון של 2018. החברה עברה במהלך הרבעון לרווח נקי של 1.1 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.7 מיליון שקל, בעקבות הגידול בפעילות המקוונת ובעזרת החנויות הפיזיות החדשות שפתחה. שווי החברה גדל ל-168 מיליון שקל.

הכנסות עדיקה, שהונפקה בבורסה לפני שלושה חודשים לפי שווי של 167 מיליון שקל "לאחר הכסף" (שגויס בהנפקה), הסתכמו ברבעון הראשון של 2018 ב-25 מיליון שקל, צמיחה של כ-50% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה. בחברה הסבירו כי עיקר הגידול נבע מהמשך צמיחה בפעילות השוטפת, מהמשך חדירה לשוק הישראלי, מבשלות המותג ומפתיחת החנויות הפיזיות בדיזנגוף סנטר בתל אביב ובקריון בקריית ביאליק.

הרווח הגולמי של עדיקה ברבעון הראשון הסתכם ב-11.8 מיליון שקל, עלייה של 61% לעומת הרווח הגולמי ברבעון המקביל ב-2017, שהסתכם ב-7.4 מיליון שקל. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון ב-3.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-2 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה (בנטרול מענק שימור חד-פעמי למנכ"ל).

עדיקה, שהוקמה ב-2011, מנהלת אתר (E-commerce), שבו היא משווקת פרטי אופנה - הלבשה, מוצרי הנעלה ומוצרי אופנת בית - תחת המותג Adika, וכן מותגים משלימים בינלאומיים. בנוסף, הרשת מחזיקה בשתי חנויות פיזיות. במקביל, עדיקה מעניקה שירותי מסחר מקוון לקבוצת גולף הכולל, בין היתר, שירותי טכנולוגיה, ניהול אתרים ושיווק און-ליין.

דדי שוורצברג
מנכ"ל עדיקה דדי שוורצברג צילום: דנה קרן

"סינרגיה בין האון-ליין לאוף-ליין"

בנוסף חשפה החברה בדו"חות נתונים מעניינים לגבי פעילותה השוטפת: מספר הלקוחות הפעילים באתר ברבעון הראשון של 2018 הסתכם ב-51 אלף, עלייה של 38% לעומת הרבעון המקביל ב-2017. עלות סל ממוצע (כולל מע"מ) ברבעון הסתכמה ב-199 שקל, לעומת 239 שקל בתקופה המקבילה ב-2017, ירידה של 16.7%. מספר הפריטים בסל נשאר יציב: כ-2.6 פריטים.

מספר הפריטים שמכרה עדיקה ברבעון הראשון מסתכמים ב-364 אלף לעומת 205 אלף ברבעון הראשון של 2017, עלייה של 78%. מספר העסקות קפץ ל-138 אלף לעומת 78 אלף עסקות ברבעון המקביל בשנה שעברה, גידול של 77%.

"העובדה שעדיקה ממשיכה להשתפר על רקע הקשיים שחווה שוק הריטייל מצביעה על קריאה נכונה באשר לכיוון הליכתו של השוק - האינטרנט", מסר מנכ"ל עדיקה, דדי שוורצברג, "עדיקה אף השכילה למצוא את הסינרגיה בין האון-ליין לאוף-ליין. אני מאמין שהפוזיציה של עדיקה כמובילת שוק תאפשר לה להמשיך ליהנות מצמיחתו של שוק האי-קומרס בישראל".

הונה העצמי של החברה, נכון לסוף מארס 2018 הסתכם ב-34.5 מיליון שקל, לעומת גירעון בהון של 3.18 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017. הגידול נובע גם מהצמיחה ברווחים וגם מהנפקת מניות החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker