אלקטרה צריכה שוקלת להנפיק את גולן טלקום

עם זאת, החברה ציינה בדו"חותיה הכספיים כי "אין כל ודאות כי ההליך יתממש ואם כן, מהו לוח הזמנים לביצועו"

אמיתי זיו
זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה
זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכהצילום: יוני רייף
אמיתי זיו

גולן טלקום מתקרבת לבורסה. אלקטרה מוצרי צריכה פירסמה הבוקר (א') את הדו"ח שלה לרבעון הראשון, וציינה בו כי היא שוקלת להנפיק בנפרד את גולן טלקום.

בדיווח לבורסה נכתב כי נבחן "מהלך שינוי מבני, שבמסגרתו יבוצע פיצול של גולן מן החברה. ההחלטה שהתקבלה מקדמית, נועדה לאפשר לבחון את כדאיות המהלך ולהביא המלצות בפני הדירקטוריוניים. אין כל ודאות כי ההליך יתממש - ואם כן, מהו לוח הזמנים לביצועו".

על פי הדו"חות, גולן טלקום סיימה את הרבעון הראשון של 2018 עם 896 אלף לקוחות - עלייה של 3,000 לקוחות ברבעון. הכנסה הממוצעת מלקוח גולן מסתכמת ב-48.4 שקל לחודש, ושיעור הנטישה בחברה הוא 8%. פעילות גולן טלקום יצרה הכנסה של 130 מיליון שקל ורווח של 18 מיליון שקל. מדובר בירידה מול תוצאות הרבעון המקביל, שבו היו הכנסות של 133 מיליון שקל לגולן ורווח מגזרי של 19.6 מיליון שקל.

אלקטרה צריכה מחזיקה גם בפעילות שיווק המכשירים של סוני וואווי בישראל. תחום זה הניב לחברה הכנסות של 33.8 מיליון שקל והפסד של 2.4 מיליון שקל. אלקטרה נמצאת בסכסוך משפטי מול וואווי בגלל טענות של הענקית הסינית על עמידה ביעדי המכירות בישראל. הסכסוך, שמתנהל בבית המשפט, עתיד לעלות לאלקטרה באיבוד הזיכיון, ולפי הדיווח לבורסה, אלקטרה עוסקת רק במכירת המלאי הקיים.

על פי נתוני StatCounter, וואווי לא מצליחה, למרות השקעה רבה במותג ובקמפיינים, לתפוס אחיזה משמעותית בשוק הישראלי. לחברה נתח שוק של 3.6% מכלל המשתמשים בישראל והיא השחקנית הרביעית בשוק מבחינת בסיס המתשמשים. לפניה נמצאות: סמסונג עם 45% מהמכשירים בשימוש, אפל 23%, LG עם 10% ושיאומי עם 9% מהלקוחות. האחרונה נמצאת במגמת צמיחה עקבית וסביר שתעקוף תוך מספר חודשים את LG. נציין כי SC מודדת את בסיס המתמשים הקיים בשוק ולא את נתח שוק המכירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker