המניה של פוינטר ירדה - אבל מספר המנויים צמח וההכנסות עלו לשיא

החברה הציגה גידול של 10% בהכנסות, ל-21 מיליון דולר. הרווח הנקי הרבעוני צמח ב-13%, ל-1.8 מיליון דולר ■ מניית פוינטר איבדה 20% משוויה מתחילת השנה, ויורדת גם כעת

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד מחלב, מנכ"ל פוינטר
אורי תומר
אורי תומר

הירידה במחיר של מניית פוינטר מתחילת השנה פגעה אמנם בשווי השוק של החברה, אך הדו"ח הכספי שלה לרבעון הראשון של 2018 חושף שיפור בביצועים. הכנסות החברה עלו ב-10% ביחס לרבעון המקביל, ל-21 מיליון דולר - שיא בהכנסות הרבעוניות של החברה.

הכנסותיה של פוינטר מתפלגות בין מכירה של מוצרים טכנולוגיים לאספקה של שירותי ניהול ציי רכב - שאחראית לכשני שלישים מההכנסות. החברה רשמה עלייה בהכנסות בשני התחומים, כשההכנסות מתחום המוצרים צמחו בשיעור מתון יחסית של 6%, ואילו ההכנסות משירותים ללקוחותיה צמחו בשיעור גבוה יותר, של 12%, לכמעט 14 מיליון דולר.

פוינטר רושמת בשורה התחתונה רווח נקי לא גבוה של 1.8 מיליון דולר, עלייה של 13% לעומת הרווח ברבעון הראשון של 2017. עם זאת, רווח זה נמוך משמעותית מהרווח ברבעון הרביעי של 2017, שהושפע מהכנסה חד פעמית כתוצאה מהטבת מס. הרווח הנקי המדולל למניה ברבעון הראשון השנה הסתכם ב-21 סנט, לעומת 19 סנט ברבעון המקביל.

החברה מדווחת גם כי מספר המנויים שלה גדל ב-15% ב-12 החודשים האחרונים, ומגיע כעת ל-265 אלף. עם זאת, השיפור בתוצאות לא מרשים בינתיים את המשקיעים בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק, ומחיר המניה יורד בכ-2%, בהמשך לירידה של כ-20% מתחילת ינואר.

פוינטר, שהמטה שלה נמצא בראש העין ומניותיה נסחרות בתל אביב ובבורסת נאסד"ק בארה"ב לפי שווי שוק של כ-400 מיליון שקל, פועלת בתחום הטכנולוגיה לתעשיית הרכב וניהול ציי הרכב. החברה מנסה להרחיב את פעילותה ולחדור לשווקים חדשים, הן בתחום הרכב והן בתחומים משיקים הנוגעים לאינטרנט של הדברים (IoT). כיום פועלת החברה בעיקר בישראל ובאמריקה הלטינית (במיוחד בברזיל, מקסיקו וארגנטינה), אך היא מקדמת חדירה גם לצפון אמריקה ולמדינות באפריקה ובאסיה, באמצעות חוזים ועסקות רכישה שעליהם חתמה באחרונה.

למרות הירידה במחיר המניה השנה, במבט מעט יותר ארוך טווח, מניית פוינטר רשמה ביצועים מצויינים. מחיר המניה גבוה כיום ב-360% משהיה לפני חמש שנים. חברת המחקר אדיסון, שמסקרת את מניית פוינטר כחלק מפרויקט האנליזות של הבורסה בתל אביב, עידכנה במארס, בעקבות הדו"חות השנתיים של החברה, את מחיר היעד למניה ל-71.8 שקל - לעומת מחיר נוכחי של 51.8 שקל.תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker