מנכ"ל IFF ישכנע את משקיעי פרוטרום בתל אביב שהעסקה טובה

אנדראס פיביג, שיופיע היום בפני אנליסטים ומשקיעים בבורסה, יאמר לבעלי מניותיה של פרוטרום כי לחברה הממוזגת סיכויים טובים לייצר להם ערך גם בעתיד

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מפעל פרוטרום בשווייץ
יורם גביזון

שבוע לאחר ההכרזה על העסקה השנייה בגודלה בישראל — רכישת חברת פרוטרום על ידי ענקית תמציות הטעם והריח האמריקאית IFF תמורת 6.4 מיליארד דולר במזומן ובמניות — יופיע היום אנדראס פיביג מנכ"ל חברת IFF האמריקאית בפני אנליסטים ומשקיעים בבורסה בת"א.

מאז ההכרזה השילה מניית IFF כמעט 11% משוויה, ואילו מניית פרוטרום ירדה ב–3.4%. מכיוון שהעסקה מבוססת על תשלום של 71.19 דולר במזומן, והקצאה של 0.249 ממניית IFF לכל מניית פרוטרום, גרמה הירידה במניית IFF לשחיקה בשיעור הפרמיה שמשלמת החברה האמריקאית לבעלי מניותיה של פרוטרום ל–6%.

פיביג, שהתחייב לשמור על הפעילות בישראל שלוש שנים לפחות, ולרשום את מניותיה של IFF למסחר בבורסה בת"א, יפגוש את קהילת שוק ההון המקומית שעתידה להיות בעלת המניות הגדולה בחברה שהוא מנהל.

פיביג ינסה לשכנע את בעלי מניותיה של פרוטרום, הצפויים להחזיק ב–18.6% לאחר השלמת העסקה, כי לחברה הממוזגת סיכויים טובים לייצר להם ערך גם בעתיד. שתי החברות ציינו שהמיזוג ביניהן ייצור חיסכון של 145 מיליון דולר בשנה בתוך שלוש שנים, ולפי מכפילי הרווח המפולפלים שלפיהם נרכשה פרוטרום (20.3 על הרווח התפעולי התזרימי של פרוטרום ב–2018 כחברה נפרדת) עשוי חיסכון זה כשלעצמו לייצר ערך נוסף של 3 מיליארד דולר.

ייתכן שחלק ממשקיעי פרוטרום יבקשו מפיביג להתייחס לחוות הדעת של סוכנויות הדירוג ואנליסטים שלא התפעלו מהעסקה. אנליסטים בבתי ההשקעות כמו ברנסטין הורידו את מחיר היעד של החברה וטענו שרכישת פרוטרום, המגלמת מכפיל מכירות של 4.4, היא יקרה. סוכנות הדירוג מודי'ס העבירה את איגרות החוב של IFF לרשימת מעקב עם תחזית שלילית בעקבות רכישתה של פרוטרום.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker