אפי פיתוח תרכוש מעיריית מוסקבה 25% מאפי מול; אפריקה קפצה בתגובה ב-6%

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> מניית חברת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב זינקה אתמול ב-5.6% על רקע ההבנות עם עיריית מוסקבה שאליהן הגיעה בסוף השבוע החולף החברה הבת אפי פיתוח. במסגרת ההבנות תרכוש החברה את האחזקות של העירייה (25%) בפרויקט הדגל שלה, קניון אפי מול, תמורת כ-310 מיליון דולר, וכן החזרת זכויות הבנייה בקניון טברסקיה בתמורה לפיצוי מהעירייה.

"הרכישה תסייע לחברה להשיג שליטה מלאה בפרויקט, בצד היכולת לתפעל את החניון שלו, שהיה עד כה נקודת חולשה של הקניון. החברה צפויה לפעול למימון מחדש של הקניון באופן שיאפשר לה לממן את עסקת הרכישה, להוריד את הריבית בהלוואות ולהבטיח תזרים מזומנים משמעותי בשנים הבאות.

"לגבי הצפת ערך ושערוך של הקניון, אנחנו מעריכים כי אם החברה תעמוד ביעדים שאליהם התייחסה בעבר, היינו שכ"ד שנתי של 130-150 מיליון דולר. בסוף 2011 צפוי שערוך משמעותי. אבני הדרך המשמעותיות נותרו השכרת מלוא השטחים בקניון ועמידה ביעדי שכר הדירה, בצד חתימה על הסכם מימון מחדש של הקניון", ציין אתמול יובל בן זאב, מנהל מחלקת המחקר בכלל פיננסים בטוחה. בן זאב מעריך כי אפי פיתוח צפויה לקבל פיצוי מעיריית מוסקבה בגין ההשקעה שבוצעה במתחם בהיקף של כ-80-100 מיליון דולר. לדבריו, "החשיבות העיקרית של העסקה היא דווקא הממד הלא פורמלי שלה, היינו השגת ההבנות כשלעצמן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker