אליהו קיבלה את הציון הגבוה ביותר בסקר שביעות הרצון של סוכני הביטוח

חברת מגדל, שאותה רוכש שלמה אליהו, קיבלה ציון של 7.4 בלבד והיא מדורגת במקום החמישי מתוך 7 חברות הביטוח

נועם בר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> חברת הביטוח אליהו זכתה לציון הגבוה ביותר בקרב סוכני הביטוח בישראל. בסקר שעשתה לשכת סוכני הביטוח ודגם 700 סוכנים, נשאלו הסוכנים על שביעות רצונם מחברות הביטוח שעמן הם עובדים. הסקר שהתמקד בפעילות החיסכון הפנסיוני וביטוחי החיים, בדק את שביעות רצונם של הסוכנים מהחברות בכמה פרמטרים ומדדי שירות, ובהם מקצועיות העובדים בחברה, מהירות הטיפול בתביעות, הוגנות העמלות לסוכנים, שירותי מחשוב וזמינות.

חברת אליהו שבבעלות שלמה אליהו זכתה לציון משוקלל הגבוה ביותר: ציון של 8.8 בסולם ציון של 1 עד 10. אחרי אליהו מדורגת חברת הכשרה ביטוח עם ציון שביעות רצון של 8.2. אחריה מצויה הראל עם ציון של 8.1, והיא חברת הביטוח שקיבלה את דירוג שביעות הרצון הגבוה ביותר מבין חמש חברות הביטוח הגדולות במשק: מגדל, כלל, הראל, הפניקס ומנורה מבטחים.

באופן כללי ניתן לראות כי החברות הקטנות מקבלות ציון גבוה יותר מזה שמקבלות הגדולות. מגדל, שעומדת באחרונה במרכזה של עסקת ענק שבה צפוי שלמה אליהו לרכוש אותה מג'נרלי, קיבלה ציון של 7.4 בלבד. היא ממוקמת במקום החמישי מתוך 8. מעניין יהיה לבחון אם רכישת החברה בידי אליהו תוביל לכך שהסטנדרטים הגבוהים של חברת אליהו יחלחלו גם למגדל.

במקומות האחרונים בסולם שביעות הרצון נמצאות חברות הביטוח כלל והפניקס עם ציון שביעות רצון של 6.7 ו-6.9 בהתאמה. התוצאה של הפניקס מפתיעה מאוד, בשל העובדה כי בשנתיים האחרונות עושה הפניקס תחת המנכ"ל אייל לפידות מאמצים כבירים לרכוש את אמונם של סוכני הביטוח. בין הפרמטרים שבהם קיבלה הפניקס את הציון הנמוך ביותר הם יחס לסוכן, מקצועיות העובדים, שירותי מחשוב וזמינות.

לסקר יש חשיבות רבה בקרב ענף הביטוח, והוא קובע במידה משמעותית את העדפות הסוכנים לגבי חברות הביטוח שעמן הם מעדיפים לעבוד.

במסגרת הסקר מתפרסם גם שיעור הסוכנים העובדים עם כל חברה. בשיעור הגבוה מחזיקה הראל עם 36% מהסוכנים שבחרו לעבוד איתה הן כחברה עיקרית, הן כחברה שנייה. אחריה מצויה כלל ביטוח המחזיקה בשיעור של 35%, ואחר כך מגדל עם שיעור סוכנים של 33%.

צילום: גיא רייביץ, אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker