ערן אזרן

מניית אבגול מזנקת הבוקר בכ-9%, לאחר שדיווחה כי נחתם הסכם העברת השליטה בחברה. בדיווח לבורסה אישרה יצרנית הבדים הלא ארוגים את פרטי העסקה, כפי שנחשפו ב-TheMarker בשבוע שעבר. הקרן הבריטית את'מבה קפיטל תמכור את השליטה (50.8%) בחברה לאינדורמה ונצ'רס לפי שווי גבוה מאוד של כ-1.7 מיליון שקל. מדובר בפרמיה של 60% על המחיר בבורסה ערב העסקה.

אבגול, שנסחרת לפי שווי של 1.27 מיליארד שקל, עוסקת בייצור ושיווק בדים לחיתולים, מוצרי היגיינה נשית ומגבונים מבדים לא ארוגים (Nonwoven) בישראל ובחו"ל. לאבגול ששה אתרי ייצור בישראל, ארה"ב, רוסיה, סין והודו, עם יכולת ייצור כוללת של 203 אלף טונות בשנה, והיא מעסיקה 900 עובדים ברחבי העולם.

אינדורמה תרכוש 65.72% ממניות אבגול תמורת סכום של 1.62 דולרים למניה (5.78 שקלים). מדובר כאמור במחיר המגלם לאבגול שווי שוק של כ-1.7 מיליארד שקל ומכפיל את שווי הפעילות ביחס לרווח תפעולי תזרימי גבוה של 13 - בגין הביצועים ב-12 חודשים אחרונים, שלא היו טובים באבגול.

פרט לאת'מבה קפיטל, גם לאומי פרטנרס, השותפה באבגול, תמכור את מניותיה (כ-15%). תמורת המכירה הכוללת ללאומי פרטנרס מסתכמת בכ-255 מיליון שקל. לאומי צפויה לרשום בגין העסקה רווח לפני מס של כ-118 מיליון שקל. השלמת העסקה, שכפופה לאישורים רגולטורים שונים, מותנה בביצוע שתי העסקות (של לאומי ואת'מבה) בו זמנית.

אינדורמה ונצ'רס, שנסחרת בבורסה התאילנדית, היא יצרנית כימיקלים גלובלית. החברה נמנית על היצרנים המובילים בעולם של מוצרים פטרוכימיים. לחברה פעילות ייצור באפריקה, אסיה, אירופה וצפון אמריקה. המוצרים של החברה משמשים לתעשיית מוצרי הצריכה המתכלים ולתעשיית הרכב, למוצרים דוגמת משקאות (בקבוקים וכו'), מוצרי היגיינה וטיפול אישי, צמיגים ואביזרי בטיחות.

אינדורמה מעסיקה 15 אלף עובדים ברחבי העולם ודיווחה ב-2017 על הכנסות של 8.4 מיליארד דולר. מטה החברה נמצא בבנגקוק, תאילנד ויש לה 75 אתרי פעילות ב-25 מדינות ב-4 יבשות שונות. לחברה 11 מרכזי מחקר ופיתוח ברחבי העולם, והיא רשומה כבעלים של 250 פטנטים. 

בתגובה לעסקה, אמר אלוק לוהיה, מנכ"ל אינדורמה ונצ'רס: "אנחנו נרגשים מההזדמנות הייחודית להביא את אבגול לתוך המשפחה של אינדורמה ונצ'רס, היות שמדובר בצעד גדול להרחבת הפורטפוליו המניב שלנו. בעזרת הרכישה הזו, אנחנו מוסיפים חברה בעלת מיצוב מיוחד בסגמנט מרתק ועם תחזיות צמיחה חזקות. אבגול כבר ביצעה השקעות משמעותיות להגדלת עסקיה בעזרת הרחבת יכולות הייצור וטביעת הרגל הגיאוגרפית, ואנו מקווים ליהנות מהתוצרים ולסייע לחברה להגיע לגבהים חדשים. בסיס הלקוחות היציב של אבגול והיכולות המשלימות והנוכחות ברת הקיימא בשווקים צומחים, יחד עם הנוכחות הגלובלית של אינדורמה ונצ'רס יאפשרו הזדמנות חזקה ליצירת ערך מוסף לטובת השירות לכל לקוחותינו".

העסקה צפויה להיות מושלמת במהלך המחצית השנייה של 2018, בכפוף לאישורים רגולטוריים. העסקה נרקמה על ידי רוטשילד ושות', שייעצו פיננסית באופן בלעדי לאינדורמה ונצ'רס. הליווי המשפטי לעסקה בוצע ע"י HFN (הרצוג, פוקס נאמן), ליווי בדיקת הנאותות הפיננסית בוצע ע"י KPMG. את את'מבה ייצג משרד עוה"ד ברנע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker