מדיוונד קיבלה פניות נוספות לרכישתה מחברות בתחום ריפוי הפצע

החברה, שפיתחה תרופה לטיפול בכוויות על בסיס אנזים מגבעול האננס, פירסמה תוצאות כספיות מאכזבות ■ מדיוונד תנסה לקבל שוב את תמיכת הממשל האמריקאי בפיתוח תרופת הדגל Nexobrid לטיפול בכוויות מחשיפה לגז חרדל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
גל כהן, מנכ"ל מדיוונד
גל כהן, מנכ"ל מדיוונדצילום: אילן בשור

חברת מדיוונד, שמפתחת תרופות לכוויות ולפצעים כרוניים וקשי ריפוי, מתכננת לפתח את תרופת הדגל Nexobrid. כך אמר גל כהן, מנכ"ל מדיוונד, בשיחת וועידה עם אנליסטים שהתקיימה בסוף השבוע שעבר לאחר פרסום התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2018.

מדיוונד ביצעה ניסויים בבעלי חיים, והציגה את התוצאות בכנס האירופי לכוויות שהתקיים בספטמבר האחרון בברצלונה. לדברי כהן, על בסיס התוצאות המבטיחות מדיוונד מתכננת את מבנה הניסוי שיוגש לאישור ה-FDA ומטבע הדברים לא יכלול ניסויים בבני אדם.

לאחר שתקבל את תגובת ה-FDA, תנסה מדיוונד לזכות שוב בשיתוף פעולה עם רשות ממשלתית - כפי שקרה כשהחברה חתמה על הסכם עם הרשות האמריקאית למחקר ופיתוח ביו-רפואי מתקדם (BARDA) בספטמבר 2015. אז, נחתם הסכם בהיקף של עד 112 מיליון דולר לתקופה של 5 שנים, והוא כולל מימון של 24 מיליון דולר לפעילות פיתוח קליני שנדרשות לקבלת אישור ה-FDA לתרופה נקסובריד בארה"ב, וכן התחייבות לרכישת נקסובריד ב-16 מיליון דולר. בנוסף, כלולה בהסכם אופציה להצטיידות נוספת בנקסובריד על ידי BARDA, בסכום של עד 50 מיליון דולר.

ההסכם הורחב ביוני 2017 - כאשר BARDA התחייבה לממן את הרחבת ההתוויות לנקסובריד בסכום של 22 מיליון דולר. ההסכם העביר את עלות הפיתוח של התרופה, עד לקבלת אישור ה-FDA, ממדיוונד ובעלי מניותיה לממשל האמריקאי.

נקסובריד היא אנזים שמופק מגבעוליו של האננס להטריה של כוויות בדרגה בינונית עד חמורה - כלומר הסרת הרקמה המתה על ידי האנזים, וללא התערבות כירורגית. התרופה קיבלה אישור שיווק באירופה אולם עד כה נחשבת ככישלון מסחרי. מדיוונד קרובה לסוף תהליך הגיוס של 175 מטופלים לניסוי הקליני בשלב השלישי והמכריע, לקראת קבלת אישור FDA ומצפה להגיש את בקשת האישור לרשות במחצית 2019.

סטיב ווילס, יו"ר מדיוונד, שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה (34.9%) אמר בשיחת הוועידה שהחברה מנהלת מו"מ על עסקה אסטרטגית עם כמה חברות מהתחום, כלומר משקיעים אסטרטגיים. ווילס אמר שהחברה קיבלה פניות נוספות מחברות בתחום שבו פועלת מדיוונד - לאחר שהודיעה בסוף מארס 2018, עם פרסום התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי של 2017, שקיבלה הצעת רכש ממשקיע אסטרטגי ושהחברה שכרה את שרותיו של בנק ההשקעות Moelis כדי לנהל את המו"מ על מכירת החברה.

בעקבות דבריו של ווילס עלתה מניית מדיוונד ב-9.2% בשני ימי המסחר האחרונים של השבוע - לשווי של 161 מיליון דולר. החברה מפתחת תרופה נוספת על בסיס אנזים שמופק מגבעול האננס - EscharEx לטיפול בפצעים כרוניים ובפצעים קשיי ריפוי. שוק זה מוערך ב-1.3-2.6 מיליארד דולר לשנה. מדיוונד דיווחה בתחילת 2017 על הצלחה בניסוי קליני בשלב ה-2 שנערך ב-73 מטופלים ב-15 מרכזים רפואיים בישראל ובאירופה.כהן אמר בשיחת הוועידה שהחברה נערכת להגשת מבנה הניסוי הקליני המכריע ב-EscharEx לאישור ה-FDA במחצית השנייה של 2018.

מדיוונד הפסידה 4.6 מיליון דולר במחזור של 520 אלף דולר ברבעון הראשון של 2018 - בהשוואה להפסד של 4.3 מיליון דולר במחזור של 4.3 מיליון דולר במחזור של 540 אלף דולר ברבעון המקביל ב-2017. מחזור המכירות הזעום של נקסובריד, 6 שנים לאחר שקיבל אישור שיווק באירופה, מסביר במידה רבה את הרצון של כלל ביוטכנולוגיה למכור את השליטה בחברה. רצון זה עמד ככל הנראה מאחורי מינויו של סטיב ווילס לתפקיד היו"ר - שכן ווילס עמד בראש חברת Derma Science שנמכרה לחברת אינטגרה תמורת 250 מיליון דולר בפברואר 2017, אחת מעסקות המיזוגים והרכישות האחרונות שבוצעו בתחום ריפוי הפצע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker