חלל צימצמה את תביעת הענק נגד תע"א ל-10 מיליון דולר

התביעה, בסך 138 מיליון דולר, הוגשה עקב איחור במסירת הלוויין עמוס 6, שהתפוצץ על כן השיגור ■ בחודשים האחרונים ניהלו הצדדים בוררות, אך כעת חלל החליטה לסגת מהתביעה - ללא כל נימוק או הסבר

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פיצוץ הלוויין עמוס 6
יסמין גואטה
יסמין גואטה

חלל תקשורת בבעלות שאול אלוביץ' הגישה בספטמבר 2017 תביעת ענק בסך 138 מיליון דולר נגד התעשייה האווירית (תע"א) עקב איחור במסירת הלוויין עמוס 6, שהתפוצץ על כן השיגור. בחודשים האחרונים ניהלו הצדדים בוררות בפני הבורר, השופט לשעבר יצחק ענבר, אך כעת חלל החליטה לסגת מהתביעה.

חלל הודיעה השבוע לבורר כי היא זונחת - ללא כל נימוק או הסבר - את מרבית טענותיה בתביעה, ומצמצמת את סכום התביעה ל–10 מיליון דולר בלבד, סכום הפיצוי המוסכם שנקבע בהסכם בין שתי החברות.

את התביעה הגישה חלל בספטמבר 2017, ובה דרשה פיצוי של 138 מיליון דולר או 42 מיליון דולר, אף שקיבלה פיצוי מהחברה שמשגרת את הלוויין. בכתב ההגנה שהגישה תע"א היא דחתה את טענות חלל, בין היתר בהתבסס על סעיפי הגבלת אחריות, שנקבעו בהסכם בין הצדדים. כחלק מהליכי הבוררות בין הצדדים דרשה חלל לחייב את תע"א להפקיד בידי הבורר בנאמנות לפחות את סכום הפיצוי המוסכם, 10 מיליון דולר, אך במארס דחה ענבר את טענתה. הוא קבע אמנם כי תביעתה של חלל אינה מלאכותית או מדומה, וטענותיה ראויות להישמע, אך החליט לדחות את התביעה.

בהודעה שהגישה חלל השבוע היא הדגישה כי היא מבקשת להודיע שהיא מוכנה לקבל את הצעת הפשרה באופן שהמחלוקות בינה לתע"א בתשלום יסתיימו בתשלום הפיצוי שנקבע בין הצדדים בהסכם — 10 מיליון דולר. חלל הוסיפה כי אם תע"א תעמוד על סירובה להצעת הפשרה, היא תבקש למחוק מכתב התביעה שלה את התביעות לפיצוי בגין הנזק בפועל ולפיצוי המוסכם הבלתי מוגבל, וכן את הטענות הקשורות בכך — ולהותיר רק את התביעה על הסכום המוסכם.

תע"א מיוצגת בידי עוה"ד אילן סופר, גיא וילף ויונתן דורי. חלל מיוצגת בידי עוה"ד יעקב וינרוט, עודד נשר ועמית חדד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker