על רקע הפיגוע בירושלים הבורסה סגרה בירדות: ת"א 25 איבד 1% וננעל מתחת ל-1,300

מניות הבנקים צנחו ב-2.4%; מדד הנדל"ן יורד ב-1.9%; מזרחי-טפחות איבד 1.2%

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

המסחר בבורסת תל אביב ננעל לירידות שערים והיפוך מגמה לאחר פרסום הידיעות הראשונות על הפיגוע בירושלים. ת"א 25 איבד 1% ונסגר ברמה של 1,284 נקודות. מדד ת"א 100 ירד ב-0.9% ונסגר ברמת 1,175 נקודות. מדד מניות הבנקים נפל ב-2.4%, ומדד מניות הנדל"ן ירד ב-1.9%. ייתכן כי משקיעים זרים, המחזיקים בנתח נכבד ממניות הבנקים, הם שמבצעים את המכירות והובילו את מגמת מימושים. מחזורי מסחר הסתכמו בכ-1.86 מיליארד שקל, בהתאם לממוצע היומי המקובל.

דיונים חמים בקהילת שוק ההון ב-TheMarker Cafe

רוב היום, התנהל המסחר ביציבות על רקע המשך הדיווחים הכספיים המסכמים את שנת 2010 של החברות הרשומות באחד העם. כמו כן, ההסלמה באזור הדרום ונפילת רקטת גראד בבאר שבע, העיבו על המדדים המובילים. בעולם, המשקיעים ממתינים להתבהרות התמונה הכלכלית ביפן והתמונה הפוליטית בלוב.

סמוך לשעת הסגירה באחד העם, נפתח המסחר בוול סטריט תוך ירידות שערים קלות של עד 0.4%.

נוחי דנקנר רוכש את העיתון "מעריב". בהודעה שפירסמה הבוקר דיסקונט השקעות שבשליטת דנקנר, נכתב: "חברת השקעות דיסקונט בע"מ ("דסק"ש") מתכבדת לדווח: בעקבות פנייה לדסק"ש על ידי בעלי מניות עיקריים במעריב החזקות בע"מ ("מעריב"), מתגבשות הסכמות לביצוע עסקה, לפיה תרכוש דסק"ש שליטה (מעל 50%) במעריב, בתמורה כוללת של כ-140 מיליון שקל שבמסגרתה, בין היתר, תזרים דסק"ש למעריב כ-120 מיליון שקל (תוך כוונה להזרים מיידית כמימון ביניים 20 מיליון שקל מתוכם), וכן תרכוש חלק מאחזקתו של ד"ר זקי רכיב במעריב.

בנק מזרחי-טפחות פותח היום את עונת הדו"חות של הבנקים הגדולים במשק לרבעון השלישי של 2010. הבנק, בניהולו של אלי יונס, דיווח על עלייה של כ-52% ברווח הנקי השנתי לעומת 2009 ל-804 מיליון שקל. רווח זה משקף למזרחי תשואה שנתית על ההון של 11.7%. את הרבעון האחרון של 2010 סיים הבנק עם גידול של 95% ברווח נקי ל-222 מיליון שקל - רווח המבטא תשואה על ההון של 13.2% בחישוב שנתי.

הערכת עדי סקופ, אנליסט מבית השקעות IBI, היתה כי "מזרחי ימשיך להוביל את המערכת הבנקאית עם התשואה הגבוה ביותר על ההון מפעילות ליבה, ובנתח השוק במשכנתאות. אנו נשארים בהמלצת קנייה עם מחיר היעד 42 שקל. מדובר בבנק סולידי ויציב ביותר, גם בתסריט של התפתחות משבר האשראי הממשלתי באירופה. מזרחי מתקדם יפה ביישום התוכנית האסטרטגית הרב שנתית שלו", הסביר סקופ טרם פירסום הדו"ח.

רשת קמעונות המזון, רמי לוי, פירסמה אתמול בערב את דו"חותיה הכספיים המסכמים את שנת 2010. מכירות השנתיות של הרשת עלו בכ-27%, לעומת אשתקד, והסתכמו בכ-1.7 מיליארד שקל. זאת עקב התווספות של 6 סניפים אשר חדשים במהלך השנה האחרונה לצד גידול פדיון החנויות הקיימות בכ-6.8%. הרווח התפעולי השנתי הסתכם בכ-115.5 מיליון שקל, מבטא גידול של כ-16% בהשוואה ל-2009. בשורה התחתונה, הציגה הרשת עלייה של כ-20% ברווחיה הנקיים אשר הסתכמו בכ-88 מיליון שקל.

הסכם האופציה של קבוצת החברה לישראל  לרכישת גז טבעי נוסף מספקית הגז המצרי EMG יוארך בשלושה חודשים. זאת, לאחר שאמור היה לפקוע בסוף החודש. משמעות הדחייה היא כי תינתן לקבוצת החברה לישראל שהות נוספת לגיבוש חוזה חלופי לרכישת גז זה משותפות תמר, לאחר שיופשר המשא ומתן המוקפא בין הצדדים.

תאגיד עובדי חברת תעופה ישראלית, אל על, יתכנס היום כדי להחליט אם לפנות בתלונה למשטרה על תשלומי כספים שלא כחוק לבכירי החברה, במסגרת חלוקת בונוסים; זאת לאחר שבסוף השבוע שעבר (ה') הופיע יו"ר מועצת המנהלים של אל על, עמיקם כהן, לפני ראשי תאגיד העובדים וביקש מהם שלא לנקוט בצעד זה.

צילום: גיא רייביץ, אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker