קמהדע השיקה בארה"ב נוגדן לכלבת לשוק של 100 מיליון דולר לשנה

המשלוחים הראשונים, שנמצאים בדרכם לשירותי הבריאות ברחבי ארה"ב, מיועדים לעמוד בביקושי השיא למוצר בעונות האביב והקיץ של 2018

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדעצילום: נטי לוי
יורם גביזון

חברת קמהדע ושותפתה חברת קדריון שפעילות בשוק התרופות מבוססות הפלזמה השיקו בארה"ב את המוצר KEDRAB - נוגדן לכלבת. המשלוחים הראשונים שנמצאים בדרכם לשירותי הבריאות ברחבי ארה"ב מיועדים לעמוד בביקושי השיא למוצר בעונות האביב והקיץ של 2018.

KEDRAB שפותח על ידי חברת קמהדע אושר לשיווק על ידי רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לטיפול פסיבי מניעתי כנגד נגיף הכלבת. זאת במתן נוגדן מיידי לאחר החשיפה לחיה נגועה או חשודה בכלבת, במקביל לטיפול באמצעות חיסון אקטיבי לכלבת.

עד קבלת האישור ל-KEDRAB היו לקהילה הרפואית בארה"ב רק שתי חלופות למתן נוגדן לבני אדם למניעת כלבת בארה"ב בבני אדם אשר היה חשש לגביהם כי נדבקו בכלבת. KEDRAB, שמתמודד על שוק של 100 מיליון דולר בשנה, מנטרל מיידית את וירוס הכלבת עד שהמערכת החיסונית של המטופל מגיבה לחיסון הכלבת, ומייצרת נוגדנים באופן עצמאי.

כלבת היא מחלה ויראלית של יונקים שמועברת לרוב באמצעות נשיכה של חיה נגועה. הווירוס גורם לדלקת חריפה של מערכת העצבים וגורמת למוות. כלבת מצויה בארה"ב בחיות כמו דביבונים, בואשים, שועלים ועטלפים שמהווים את גורם ההדבקה ברוב מקרי הכלבת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker