סאפיינס תמזג לתוכה שתי חברות לפי שווי של 75 מיליון דולר

לחברות שימוזגו, FIS ועידית אי.די.אי, יוקצו מניות חדשות בסאפיינס המאוחדת; אם תתממש העסקה צפויה פורמולה ויז'ן לרשום בספריה "רווח משמעותי"

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

>> חברת סאפיינס, החברת הבת של פורמולהמערכות המשווקת תוכנות לענף הביטוח, הודיעה ביום שני בערב כי חתמה על הסכם עקרונות בלתי מחייב לפיו תמזג לתוכה שתי חברות תוכנה ישראליות מקבוצת פורמולה ויז'ן: FIS Software ועידית אי.די.אי טכנולוגיות.

ההסכם נחתם 13 שנה לאחר שפורמולה מערכות ופורמולה ויז'ן התפצלו מחברה אחת לשתי חברות בורסאיות.

על פי מתווה העסקה תרכוש חברת סאפיינס את הבעלות המלאה על שתי החברות, והעסקה תתבצע בעיקר במניות ואופציות, עם רכיב נמוך של מזומן. שווי העסקה מוערך ב-75 מיליון דולר. תנאי העסקה והאחוזים שתחזיק כל אחת משתי החברות עדיין לא נקבעו סופית.

ל-FIS ועידית אי.די.אי יוקצו מניות חדשות בחברת סאפיינס המאוחדת.

על פי הודעת החברה יהיה שוויה של החברה המאוחדת 155 מיליון דולר לפי מחיר המניה של סאפיינס כיום.

חברת סאפיינס נסחרת כיום בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי שוק של 85 מיליון דולר (290 מיליון שקל), והכנסותיה ב-2010 הסתכמו ב-52 מיליון דולר.

החברות החדשות הוערכו לפי שווי של 75 מיליון דולר. סאפיינס אמנם לא פירסמה את סך ההכנסות שהיא צופה מחברות אלו, אולם מאחר שמדובר בחברות מתחומים דומים ניתן להעריך על פי שווי העסקה שנחתמה כי סאפיינס צופה שסך ההכנסות מחברות אלו יהיה כ-46 מיליון דולר.

אם תתממש העסקה צפויה חברת פורמולה ויז'ן לרשום בספריה "רווח משמעותי ששיעורו תלוי בגורמים רבים, לרבות שווי המניות של חברת סאפיינס במועד השלמת העסקה, אופן ומועד חלוקת התמורה שתקבל השותפות בין השותפים ועוד" - כך לפי ההודעה שמסרה החברה לבורסה.

FIS מוחזקת ב-28% על ידי פורמולה ויז'ן, ועוסקת בפיתוח, שיווק ומכירה של פתרונות תוכנה לחברות הפועלות בסקטור ביטוחי החיים והפנסיה. החברה מעסיקה כ-210 עובדים ופועלת באמצעות נציגויות בישראל, בריטניה, צרפת, אוסטרליה וארה"ב.

חברת עידית, שפורמולה ויז'ן מחזיקה ב-58% ממנה, עוסקת בפיתוח ושיווק פתרונות תוכנה לניהול ותמיכה מלאה בכל התהליכים העסקיים של חברות ביטוח אלמנטרי (C&P). החברה מעסיקה כ-150 עובדים ועובדי מיקור חוץ ומשווקת את מוצריה בעיקר באירופה, דרום-מזרח אסיה ואוסטרליה.

לאחר המכירה תיוותר פורמולה ויז'ן, הנשלטת על ידי דן גולדשטיין (55%) ונסחרת בשווי שוק של 13 מיליון שקל בלבד בתל אביב, עם חברה אחת בתיק הנכסים שלה.

ביומד

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker