במיטב דש טעו, אבל בחרו להאשים את הלקוח: "הוא עובד בחברה מתחרה"

הלקוח, שמצבו המשפחתי השתנה, דרש לעבור ממסלול בודד לרגיל הכולל כיסוי שארים ■ למרות פניות חוזרות לא מילאה מיטב דש את בקשתו ■ מיטב דש: "הנושא טופל והוסדר לשביעות רצון הלקוח יותר מחודש לפני פניית העיתון"

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דשצילום: סטודיו עדיף

הלקוח תמיד צודק? נראה שהכלל הזה לא ממש נכון בבית ההשקעות מיטב דש, ובוודאי לא אם אתם לקוחות שעובדים בחברה מתחרה.

לפני יותר משנתיים הצטרף ג' לקרן הפנסיה של מיטב דש, המוגדרת כיום כאחת משתי קרנות ברירת מחדל בפנסיה. באותם ימים היה ג' רווק, ולכן צורף למסלול שאינו מכסה שארים, שרלוונטי רק לעמיתים עם בני זוג או עם ילדים בני פחות מ–21. כיסוי ביטוחי זה מבטיח כי במקרה שהעמית נפטר, השארים שלו — בן או בת הזוג וילדים עד גיל 21 — יוכלו להמשיך ולהתקיים בכבוד, באמצעות קצבה חודשית שתינתן לכל אחד ואחת מהם.

בסוף 2016 התחתן ג', ולפני חצי שנה גם נולד לו ילד. מצב כזה דורש שינוי מיידי בקרן הפנסיה — ממסלול בודד למסלול רגיל הכולל כיסוי שארים. בתחילת 2018, בעקבות מכתב שהגיע ממיטב דש, נודע לג' שהוא עדיין מוגדר בקרן הפנסיה כרווק במסלול בודד. הוא מיהר לפנות אל החברה, ושלח לשירות הלקוחות של מיטב דש את כל מה שדרשו ממנו, כולל צילום של תעודת הזהות עם ספח מלא.

נציגת השירות אישרה את הגעת הבקשה והמסמכים הנלווים, והודיעה לו שהכל יטופל. חודשיים לאחר מכן, עם קבלת הדו"ח השנתי, נדהם ג' לגלות שהוא עדיין מוגדר רווק ומשויך למסלול בודד. הוא שוב פנה למיטב דש, ושוב ביקשו ממנו לשלוח צילום של תעודת זהות עם ספח. אף אחד בחברה לא סיפק לו הסבר לגבי הטיפול בבקשה חודשיים קודם לכן.

בעקבות פנייה של TheMarker, הודו במיטב דש שהנציגה שטיפלה בבקשה סגרה אותה בטעות לפני השלמת הטיפול. בינתיים, לאחר שהבינו בבית ההשקעות שתהיה ידיעה בנושא, החליטו לבדוק את הפרטים והרקע של הלקוח שלהם. לטענתם, ג' עובד במנורה מבטחים, שהיא חברה מתחרה, והפנייה שלו לעיתון אינה תמימה ונועדה להכפיש את מיטב דש.

אלא שהלקוח לא פנה ל–TheMarker, והסיפור שלו נודע לעיתון בדרך עקיפה מדיון באינטרנט, ואנחנו הם אלה שפנינו אליו. שנית, אם הסיפור נכון, אין כל חשיבות איפה הלקוח עובד. הנקודה השלישית היא שבמקום שמיטב דש יעריכו לקוח שעובד בחברה מתחרה ועדיין מנהל אצלם את הכסף, הם בוחרים לייחס לו כוונות זדון.

בינתיים, במיטב דש טוענים ש"הכל טופל לשביעות רצונו של הלקוח", אך בירור עם ג' העלה שכלל לא שאלו לשביעות רצונו. בפועל, בחשבון הפנסיה שלו עדיין לא מופיעים נתונים על קצבת אלמנה צפויה, וגם לא מוצגים פרטי הילד שלו. במקום זאת, חודש אחרי התלונה השנייה ויותר משלושה חודשים אחרי התלונה הראשונה, עדיין כתוב על הבקשה שלו שהיא "בטיפול", ולדבריו הוא אינו יודע אם הדברים סודרו.

ממיטב דש נמסר בתגובה: "מדובר בלקוח שפנה לחברה בעקבות מכתב שנשלח אליו על ידנו, כדי לעדכן נתונים. הנושא טופל והוסדר לשביעות רצון הלקוח יותר מחודש לפני פניית העיתון. הלקוח הוא עובד של חברה מתחרה, ותמוה ש–TheMarker בחר לשתף פעולה עם משחקים כאלה. אנחנו קוראים לעובדי מנורה מבטחים להמשיך ולנהל את כספם במיטב דש".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker