הבינלאומי ירכוש 20% מלידר חיתום לפי שווי של 25 מיליון שקל

המגעים עם הבינלאומי נמשכים מזה מספר חודשים; בנובמבר פורסם כי המגעים בין הצדדים חודשו

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

הסחרור בענף החיתום נמשך: לאחר שהבוקר התבשרנו כי השותפים בכלל ברוקראז' - יובל בן זאב, רונן ויסרברג ונאור אל-חי, ירכשו 30% מחברת החיתום של מאיר דלאל, כעת מתברר כי גם המגעים בין הבנק הבינלאומי  לבין לידר שוקי הון בנוגע ללידר הנפקות עומדים לקראת סיום. הבנק, בניהולה של סמדר ברבר צדיק, צפוי לרכוש 20% מחברת החיתום וזאת לפי שווי שוק של 25 מיליון שקל. סכום זה משקף, בדומה לעסקות חיתום אחרות, את ההון העצמי של גוף החיתום.

צילום: דרימס טיים

המגעים בין הבינלאומי לבין לידר אינם חדשים. לראשונה דווח על המגעים בחודש יולי 2010, אז נודע גם כי בנק מזרחי-טפחות ירכוש 20% מחברת החיתום המתחרה - רוסאריו קפיטל. אולם, המגעים באותה העת לא הבשילו לכדי סיכום סופי. בחודש נובמבר האחרון פורסם שוב כי מתנהלים מגעים בין הצדדים, ונראה כעת כי הם הבשילו לכדי סיכום. עם זאת, העסקה עדיין לא נחתמה באופן סופי ונדרש עדיין אישור של הנהלת הבנק.

רכישת החלק בלידר חיתום מתיישבת עם המגמה בשנים האחרונות לכניסה של הבנקים לתוך תחום החיתום על חשבון בתי ההשקעות. הכניסה נעשית על ידי הבנקים בצורה אסטרטגית, כך כניסתו של בנק מזרחי לרוסאריו קפיטל ביולי 2010 על ידי רכישת 20% מהמניות; כניסת בנק אגוד בתקופה האחרונה לתחום החיתום, ופתיחה מחדש של מחלקת החיתום בבנק דיסקונט. גופים אלה הצטרפו ללאומי פרטנרס ופועלים איי.בי.איי. שמובילים את השליטה בשוק ההנפקות.

לידר שוקי הון, שבשליטת לידר השקעות (דן דוד), עוסקת בחיתום, בברוקראז' ומחזיקה ב-50% מבית ההשקעות ילין לפידות. את החברה מנהל עמית ורדי. לידר שוקי הון היא החברה הרביעית בגודלה בשוק בתחום החיתום אחרי כלל חיתום, הנמצאת בשליטת קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, לאומי פרטנרס של בנק לאומי ופועלים אי.בי.אי של בנק הפועלים. שלוש החברות המובילות שולטות בחלק הארי של השוק.

הבוקר נחשפו השותפים הסודיים של מאיר דלאל באנליסט חיתום, שנרכשה על ידו מבית ההשקעות אנליסט. בין השותפים שהתגלו נמנים יובל בן זאב, רונן וייסברג ונאור אל חי מכלל ברוקראז' של כלל פיננסים. כן נודע כי היחצ"ן רונן צור וכן בעלי נץ בונדס (לא דרך החברה הבורסאית) יקבלו נתח מחברת החיתום החדשה.

מהבנק הבינלאומי לא נמסרה תגובה. טרם התקבלה תגובת לידר שוקי הון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker