יורם גביזון

חברת גיוון אימג'ינג, שפיתחה ומשווקת גלולות וידיאו לאבחון אי סדירויות במערכת העיכול זכתה בתביעה על הפרת פטנטים שהגישה בגרמניה נגד החברה הדרום קוריאנית אינטרומדיק (Intromedic).

בית המשפט האזורי (לשכת הפטנטים) בדיסלדורף פסק כי מערכת ה-Mirocam לאנדוסקופיה, באמצעות גלולה שמיוצרת בידי החברה הדרום קוריאנית, מפרה שני פטנטים של גיוון. פסיקת בית המשפט תאפשר לגיוון למנוע מאינטרומדיק לשווק בגרמניה את הדגם הנוכחי של גלולת Mirocam ותוכנת Miroview, שבאמצעותה מפענח הגסטרואנטרולוג את תצלומי הווידיאו שמשגרת הגלולה מהמעי הדק.

החברה שמפיצה את מוצריה של אינטרומדיק בגרמניה עירערה על ההחלטה של בית המשפט האזורי בדיסלדורף ובמקביל פתחה גם אינטרומדיק בהליך ערעור לבית המשפט הפדרלי לפטנטים בגרמניה.

מנכ"ל גיוון, חומי שמיר, וסמנכ"ל הכספים של החברה, יובל ינאי, ציינו שפסיקת בית המשפט בגרמניה עשויה להרתיע מפיצים במדינות אחרות מלשווק את הגלולה של החברה הדרום קוריאנית. לדבריהם, גיוון החליטה להגיש את התביעה בגרמניה משום שהתהליך המשפטי בנושא פטנטים הוא מהיר וזול במדינה זו.

ועדה של משרד הבריאות הגרמני אישרה בתחילת פברואר 2011 את הכללתה של גלולת הווידיאו של גיוון בסל הבריאות. החזר הוצאות הבדיקה באמצעות הגלולה של גיוון צפוי בתחילת 2012 עם קביעת התשלום שלו יהיה זכאי המבוטח בביטוח בריאות ממלכתי.

משרד הבריאות הגרמני אישר גם השימוש בגלולה שפיתחה גיוון ומיועדת לאבחון אי סדירויות במעי הגס (2 PillCam Colon) בחולים שמאושפזים בבתי החולים של המדינה ואינם מסוגלים לעבור קולונוסקופיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker