נצבא תבצע רכישה עצמית של מניות בהיקף של 100 מיליון שקל

הכנסות החברה שבשליטת קובי מימון וחיים צוף עלו ב-2010 ב-35% ל-566 מיליון שקל. הרווח התפעולי הוכפל - ל-670 מיליון שקל

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> חברת הנדל"ן נצבא, שבשליטת קובי מימון וחיים צוף, הכריזה בחצות שבין רביעי לחמישי על תוכנית לביצוע רכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 100 מיליון שקל.

"מניית החברה נסחרת כיום ברמה שאינה משקפת את הערך הכלכלי של נכסיה ואת פוטנציאל הפיתוח של הקבוצה", הסבירו את ההחלטה בדירקטוריון נצבא. עם זאת, החברה אינה מחויבת לבצע את הרכישה שעליה הכריזה.

לפי הודעת החברה, רכישת המניות תבוצע ב-12 החודשים הקרובים - על ידי נצבא עצמה או על ידי החברות הבנות שלה. השפעת הרכישה על דו"חות החברה תהיה הקטנת ההון העצמי והגדלת הרווח הבסיסי למניה במקביל. נצבא מעריכה כי לא תהיה לביצוע הרכישה העצמית השפעה שלילית על מצבה הכספי של החברה, על עמידתה בהתניות פיננסיות קיימות או על פעילותה במתכונתה הנוכחית.

בנצבא מנמקים את ההחלטה גם בכך שיתרת הרווחים לחלוקה של נצבא הגיעה בסוף 2010 ל-1.8 מיליארד שקל, ובכך שאין חשש שהחלוקה "תמנע מהחברה את היכולת לעמוד בהתחייבויותיה הקיימות והצפויות, בהגיע מועד פרעונן".

ביום רביעי פירסמה החברה את דו"חותיה ל-2010. הכנסות החברה עלו בשנה החולפת ב-35%, והסתכמו ב-566 מיליון שקל. החברה רשמה עליה חשבונאית של 240 מיליון שקל בערך נכסיה, כך שהצליחה להכפיל את הרווח התפעולי ל-671 מיליון שקל. בשורה התחתונה רשמה נצבא רווח נקי של 383 מיליון שקל - עלייה של 50% לעומת 2009. בקופת החברה היו בסוף 2010 105 מיליון שקל.

מתחילת השנה איבדה מניית נצבא 8% מערכה. להערכת האנליסט רמון עמית מלידר שוקי הון, נוכח הירידות במניה באחרונה, החברה נסחרת עמוק מתחת לשווייה הכלכלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker