קוורק צפויה לגייס 40 מיליון דולר לפי שווי של 200 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

>> חברת קוורק, שמפתחת תרופות על בסיס siRNA (שברי מולקולות RNA המשמשות לקידוד המידע הגנטי לחלבונים), תנסה לגייס 40 מיליון דולר בתל אביב לפי שווי חברה אפקטיבי של 200 מיליון דולר לפני הגיוס.

ההנפקה מיועדת להתבצע במחצית אפריל 2011, כשהחתם המוביל צפוי להיות כלל חיתום. בעלי המניות העיקריים בקוורק הם סופטבנק היפני (36.8% בדילול מלא); חברת ההשקעות של לארי אליסון, בעל השליטה בחברת אורקל (22.9%); וד"ר דניאל צור, מנכ"ל החברה (7.4%). קוורק שנוסדה ב-93' גייסה מאז 121 מיליון דולר וקיבלה מענקים בסכום נוסף של 140 מיליון דולר. החברה סיימה את 2010 בהפסד של 21.8 מיליון דולר במחזור של 5.2 מיליון דולר, כש-36% מהכנסותיה נובעות מחברת פייזר.

קוורק ממוקדת בפיתוח תרופות שמבוססות על טכנולוגיית השתקה סלקטיבית של גנים ספציפיים באמצעות מולקולות siRNA סינתטיות. התרופות של קוורק מיועדות בעיקר לטיפול במחלות שנובעות מעקה חימצונית, כלומר מצב שבו רמת האנטי-אוקסידנטים בגוף נמוכה מהנורמלי וגורמת למות תאים, וכן במחלות שנובעות מהגבלה בהספקת הדם.

החברה מחזיקה כיום בשלוש תרופות לחמש מחלות שנמצאות בשלב השני של הניסויים בבני אדם, כשלגבי שתיים מהן ניתנו רישיונות מסחור לפייזר ולנוברטיס. המולקולות המובילות של קוורק הן לטיפול בניוון מקולרי גילי רטוב, הגורם המוביל לירידה חמורה בראייה ולעיוורון בגיל מבוגר, בשל ניוון החלק המרכזי ברשתית. התרופה 655-PF משמשת גם לטיפול ב-DME (בצקת מקולרית סוכרתית), הגורם המוביל לאובדן ראייה בחולי סוכרת.

קוורק זכתה בסוף השבוע שעבר ברוח גבית להנפקתה הצפויה. זאת כשתוצאות הביניים ב-184 חולים בניסוי הקליני בשלב Phase 2a הראו שהתרופה 655-PF הצליחה לשפר את הראייה של החולים בבצקת מקולרית סוכרתית (DME) מעבר לטיפול הסטנדרטי שניתן לחולים אלה: צריבה באמצעות קרני לייזר כדי למנוע התפתחות כלי דם חדשים ברשתית.

בהתבסס על ההצלחה של Phase 2a הוחלט שקוורק תעבור ל-Phase 2b, שבו תיבדק ב-225 חולים יעילותם של מינונים גבוהים יותר בהשוואה לתרופה של נוברטיס, וייקבע המינון האופטימלי עבור השלב השלישי.

קוורק ופייזר החליטו לתקן את ההסכם ביניהן באופן שיאפשר לקוורק לבצע בעצמה את השלב 2B. ההסכם המתוקן קובע שפייזר תגדיל ב-70 מיליון דולר את התשלומים בעבור אבני הדרך של הפיתוח ותמורת אישור רגולטורי, וכן את שיעור התמלוגים שתשלם לקוורק ממכירות המוצר אם וכאשר יאושר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker