ויזה כאל תיכנס לתחום מכרזי האשראי החוץ-בנקאיים

מיכאל רוכוורגר

>> חברת כרטיסי אשראי ויזה כאל, שבשליטת הבנקים דיסקונט והבינלאומי, הודיעה אתמול על כניסתה לתחום פיננסי חדש של קיום מכרזי אשראי חוץ-בנקאיים. כאל, המנוהלת על ידי ישראל דוד, מציעה ללקוחותיה להשתתף במכרז לקבלת אשראי של 50 מיליון שקל. במכרז יוכלו הלקוחות להציע את גובה הריבית שישלמו לכאל, שיהיה לא פחות מ-7.9% בשנה.

את ההצעות למכרז ניתן יהיה להגיש במהלך השבוע שבין 21 ל-27 במארס 2011 באמצעות אתר האינטרנט שכתובתו www.cal-online.co.il. כאל מציינת כי ההלוואות יינתנו בשיטת המכרז המפלה על פי ההצעות שיוגשו, החל מריבית מינימום של 7.9% ובמדרגות של 0.1%. ההלוואה עצמה תינתן בריבית קבועה, והלקוח יקבע את סכומי הפירעון ואת תקופת ההחזר - עד לטווח של 60 חודשים למחזיקי כרטיס רגיל, ואף לתקופה ארוכה יותר למחזיקי כרטיס Active.

מדובר במהלך ראשון מסוגו בקרב חברות כרטיסי האשראי, שכן עד כה המכרזים הללו נערכו רק על ידי הבנקים. תחום האשראי החוץ-בנקאי נחשב למנוע הצמיחה העיקרי של חברות האשראי, הגובות מהלקוחות שלהן ריביות גבוהות. ב-2010 גבתה כאל את הריבית הממוצעת הגבוהה ביותר, בשיעור של כ-11.9%, המשקף ריבית פריים בתוספת 7.9%.

בחברות כרטיסי אשראי דוחים את הטענות כי מדובר ברמות ריבית הדומות לאלו של השוק האפור, בטענה כי הריביות הללו אמורות לפצות על הסיכון העודף שהחברות לוקחות על עצמן, ללא קבלת ביטחונות כמו בבנקים. להבדיל ממתחרותיה, שרשמו ב-2010 צמיחה נאה בתיק האשראי החוץ-בנקאי, ויזה כאל קפאה על שמריה והתיק שלה שמר על יציבות ברמה של כ-2.1 מיליארד שקל, בין השאר מפני שהחברה עסקה ב-2010 ב"איחוי שברים" בעקבות הנזקים שגרם לה צמצום פעילות הסליקה של אתרי הימורים ופורנו באינטרנט.

אבי צימרמן, סמנכ"ל השיווק של Cal, אמר: "כחלק מהחדשנות ומהמובילות של Cal, אנו מציעים ללקוח קשת רחבה של מוצרי אשראי וכלים פיננסיים, המאפשרים לו לגשר בין הרצונות שלו לבין יכולותיו. מכרז האשראי הוא מוצר המאפשר ללקוח להיות מעורב ושותף בבחירת כל תנאי ההלוואה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker