חיים רומנו, לשעבר מנכ"ל אל על, יחזיר לחברה מיליון שקל

רשות ני"ע קבעה כי אל על שילמה לרומנו 5 מיליון דולר עודפים

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

>> פחות משבוע לאחר שדו"ח חמור של רשות ניירות ערך חשף כשלים באישור נוסחת המענק למנכ"ל לשעבר, חיים רומנו, מדווחת אל עלכי היא מנהלת מו"מ עם רומנו ולפיו הוא ישיב לחברה סכום של מיליון שקל.

אל על ניהלה גם מו"מ עם חברת הביטוח מנורה מבטחים שמבטחת את נושאי המשרה באל על, ולפיו תשלם סכום של 750 אלף דולר על חשבון הפיצוי שנדרש מהדירקטורים ונושאי המשרה לצורך הפחתה או סילוק של התביעה הנגזרת שהוגשה נגד אל על.

חיים רומנוצילום: אייל טואג

רשות ניירות ערך קבעה בדו"ח שפורסם ביום חמישי שעבר כי אל על שילמה לרומנו סכום עודף של 4.7 מיליון דולר. סכום זה משקף את הפער שבין המענק שהיה מגיע לרומנו אילו קיבל את המענק על פי אחוז מהרווח הנקי של החברה לבין המענק שקיבל בפועל על פי שיעור מהרווח התפעולי התזרימי (EBITDA).

הרשות קבעה כי בשל הכשלים שנפלו באישור המענק מדובר בעסקה בטלה, ועל כן ביקשה מדירקטוריון אל על לאשרר את המענק לרומנו. דירקטוריון ועדת הביקורת של אל על החליטו להפחית מהמענקים ששולמו לרומנו 1.1 מיליון דולר, כלומר 4 מיליון שקל.

רשות ניירות ערך קבעה שפגמים נפלו גם באישור מענקים לנושאי משרה בגין רווחי 2005, בין השאר משום שהדירקטוריון לא היה רשאי להאציל ליו"ר לשעבר, איזי בורוביץ', ולמנכ"ל רומנו את הסמכות לקבוע את היקף המענק שישולם לנושאי משרה. על כן מענקים בהיקף כספי כולל של 2 מיליון שקל ששולמו לבכירים בחברה, כמו סמנכ"ל הכספים, ניסים מלכי, והיועץ המשפטי לשעבר של החברה, אמיר שרף, לא אושרו כדין.

אל על תידרש להביא את הסכם ההעסקה המתוקן של רומנו לאישור אסיפת בעלי המניות. שכן ועדת הביקורת והדירקטוריון נחשבים כנגועים, בעקבות חשיפתם לתביעה נגזרת שהוגשה נגד שמונה דירקטורים של החברה, כולל בורוביץ', בתחילת פברואר 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker