אספן קיבלה אשראי של 40 מיליון שקל מהראל ובנק ירושלים להשקעות סולאריות

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן: "האשראי מיועד רק לביצוע פרויקטים בישראל. התחום הסולארי מספק תשואה של 10%-12% על היקף ההשקעה כולה, ושל 30% ביחס להון העצמי המושקע"

שתפו בפייסבוק

>> חברת הנדל"ן אספן, שבבעלות רוני צארום ובניהול אילן גיפמן, דיווחה אתמול כי קיבלה הלוואה בסך 40 מיליון שקל מחברת הביטוח הראל (80%) ומבנק ירושלים (20%), לצורך המשך פיתוח פעילותה הסולארית. ההלוואה תינתן לתקופה של 15 שנה, והחברה לא חשפה את עלות ההלוואה ואת הריבית ששתלם בגינה. עם זאת, האשראי יועבר בשני שלבים: 50% בשלב ההקמה של המתקנים הסולארים, ו-50% בשלב הפעלתם.

בחודשים האחרונים דיווחה אספן על שני פרויקטים בתחום הסולארי. בפרויקט הראשון תציב החברה 16 מתקנים על גגות מבנים חקלאיים ששכרה בגליל העליון בהיקף של 10 מיליון שקל. הפרויקט השני כולל הצבת 15 מתקנים סולאריים על נכסים שבבעלותה ב-9.5 מיליון שקל. שתי העסקות מצטרפות לחווה סולארית שמקימה אספן באיטליה בעלות של 4.3 מיליון יורו. באחרונה זכתה החברה גם במכרז להקמת מתקנים סולאריים באזור הצפון, שעדיין לא פורסם, והיא שוקדת על הקמת מתקן סולארי נוסף באיטליה.

באמצעות הפרויקטים שהיא מקימה על גגות מבנים, מקווים באספן להעמיק את התשואות על הנדל"ן שבבעלותה. "האשראי שקיבלנו כעת מיועד רק לביצוע פרויקטים בישראל", אמר המנכ"ל גיפמן. "אנחנו מתכוונים להמשיך ולפעול לפי מודל ההשקעות שלנו בנדל"ן - מימון חיצוני של 80% ו-20% על ידי ההון העצמי. השקעה כזו מספקת תשואה של 10%-12% על היקף ההשקעה כולה, וביחס להון העצמי המושקע מדובר על תשואה של 30%".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker