הפועלים למשקיעים: לשקול רכישת הגנות לטווח קצר באמצעות אופציות מעו"ף

לאומי: רמת המכפילים הנוכחית נוחה להשקעה בהיעדר אירועים גיאו-פוליטיים מהותיים

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

כלכלני בנק לאומי מעריכים כי ירידות השערים באפיק המנייתי עלולות להימשך בטווח הקצר, על רקע ההתפתחויות בסביבה הגיאו-פוליטית והשפעתן על הלך הרוח בשוקי העולם ובישראל. עם זאת, בהינתן נתוני הכלכלה הריאלית החזקים של המשק הישראלי ובהנחה כי לא תחול החמרה משמעותית ארוכת טווח בזירה הגיאו-פוליטית, נראה כי רמת המכפילים הנוכחית נוחה להשקעה.

מנגד, בבנק הפועלים סבורים כי הגידול בהיקף השקעות הזרים מדגים את האטרקטיביות היחסית של שוק המניות המקומי, בהשוואה לשווקים הגלובליים העיקריים. השוק המקומי נתפש כשוק מפותח וצומח המושך תשומת לב רבה בקרב משקיעים גלובליים. בבנק מעריכים כי הכלכלה הישראלית עדיין מציגה ותמשיך להציג ביצועי יתר ביחס לכלכלות המערביות. נתוני התוצר לרבעון הרביעי היו חזקים מאוד, עם צמיחה של 7.8% ברבעון, אשר מציבה את המשק הישראלי בעמדת זינוק מצויינת לשנת 2011, מציינים בבנק. ברמת המיקרו, מעריכים בהפועלים, כי עונת הדו"חות לרבעון הרביעי אשתקד תהיה חיובית ברובה.

בהפועלים ממשיכים להחזיק בדעה חיובית בנוגע לשוק המניות המקומי בטווח הארוך, עם חשש להמשך התנודתיות ואי הוודאות בטווח הקצר, מה שמגדיל את רמת הסיכון בהשקעה מנייתית, בעיקר ללקוחות בעלי תיקי השקעה לטווח של חודשים ספורים. בבנק מציעים לשקול רכישת הגנות לטווח קצר באמצעות אופציות מעו"ף.

בבנק לאומי מסכמים את השבוע ומציינים כי האירועים הגיאופוליטיים המשיכו להעיב על שוק ההון, ולצד העלייה הנוספת במחיר הנפט, נמשכו ירידות השערים בשוק המניות המקומי. בתוך כך, החולשה היחסית שמפגין השוק המקומי ביחס לחו"ל נמשכה, ומדד תל אביב 100 השלים ירידה של כ-7% מהשיא שנרשם לפני כחודשיים. את ירידות השערים המשיכו להוביל מניות הדשנים, בדומה למגמה שנרשמה בסקטור מעבר לים, ומדד היתר 50 אשר הושפע גם מצניחה דו ספרתית בגבעות עולם. מנגד, מניות הבנקים בלטו דווקא בעליות שערים, על רקע רמות המחירים אליהן הן הגיעו ובתמיכת פרסום המלצות קנייה לענף.


לאומי בהתייחס לשוק הסולידי: יש להגביל השקעה באג"ח קונצרני

כלכלני בנק לאומי סבורים כי הסיכון הכרוך כיום בהשקעה באיגרות חוב הקונצרטיות המשתקף מתוך פערי התשואה מאג"ח ממשלתיות עלה ועל כן, יש להגביל השקעה באג"ח בעלות טווח לפדיון של עד 4 שנים.

להערכת האנליסטים מבנק הפועלים, התשואה השוטפת באיגרות החוב השקליות עם משך חיים ממוצע בינוני, בשילוב ציפיות אינפלציוניות שממשיכות להיות גבוהות תומכות בהמשך השקעה ברכיב זה. כמו כן, לפיכך, ממליצים בהפועלים לצמצם חשיפה לאיגרות החוב הממשלתיות צמודות המדד לטווחים הבינוניים, אשר מרביתן נסחרות בתשואה נטו שלילית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker