מה צופן העתיד: מיזוג, מיקוד, בידול - וקופונים מיד שנייה

תעשיית הקופונים / מה זה עושה לעסקים

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

<< הצפיפות הרבה בעשרות אתרי הקופונים בישראל כיום לא תוכל להחזיק מעמד לטווח רחוק, וההערכות הן שבסופו של דבר החזקים ישרדו והקטנים ייסגרו או ימוזגו - ויישארו ארבעה-חמישה האתרים הגדולים ביותר.

"כיום רוב האתרים מציעים פלטפורמה שיווקית לרשימת מיילים ללא כל פילוח. אתר שיצליח לתת ערך מוסף של מאגר מידע של הגולשים שלו יצליח להעמיק את הפלטפורמה השיווקית הזו", אומר אפי דהן, מנכ"ל BUY2. לדבריו, באתר BUY2 נשמרים כל הנתונים של הקניות שהגולש ביצע כדי ליצור מאגר מידע. "אני יכול לשער באיזה אזור הוא קונה, מה הטעם שלו, אם הוא מתעניין במוצרי ספורט או במוצרי תינוקות ובאיזה אזור הוא אוהב לבלות. חלק מהקניות מתבצעות לפי קישור מפייסבוק, ולכן אני יכול לדעת מי הגולש. ברגע שהעסק יתחיל לרוץ במכשירים הסלולריים, אני אוכל לדעת מה המיקום של הגולש". נשמע כמו חדירה לפרטיות? דהן לא מכחיש.

ההערכות הן גם כי אתרי הקופונים יאמצו לעצמם תחומי פעילות ספציפיים וכך ייצרו בידול בינם לבין אחרים. למעט אתרים ייעודים כמו IMALIKE לאמהות, גוזרים קופון למשפחות ובסט טורס לתיירות, אתרי הקופונים מוכרים מכל הבא ליד - וההבדלים ביניהם מזעריים.

שינוי נוסף צפוי בשוק הוא חדירה של תחומים נוספים לאתרי הקופונים: "אם התחלנו באופן מצומצם בתרבות הפנאי, יתווספו גם קטגוריות כמו נדל"ן, מכוניות ושירותים פיננסיים", מעריכה טל לב, מנהלת אתר הרכישה החברתית באליגם. עמוס מרון, יועץ לתחומי אינטרנט, מסחר אלקטרוני וניו מדיה, דווקא סבור כי אתרי הרכישות החברתיות לא יתרחבו לתחומים נוספים: "הם בנויים על החלטת קנייה מהירה בסכומים נמוכים יחסית, וכשלוקחים את זה לעולמות הריטייל הכבדים קשה מאוד לשחזר את ההצלחה".

אבל לב לא מוותרת: "זאת מהפכה צרכנית. אם פעם היה קושי להתאגד, והיה צריך להיות בארגון כמו חבר או ארגון המורים אז כאן אנחנו מורידים את המגבלות ומתווכים בין קהל צרכני לבתי העסק שפונים אליהם כקבוצה ולא אחד אחד. כאן הכוח".

ויש עוד תופעה חדשה - רוכשי שוברים שנתקעו עם קופונים שהם לא מספיקים לממש. אתרים שונים כבר מציעים פתרונות למכירת שוברי יד שנייה: בימים הקרובים מתכננת נענע 10 להעלות קטגוריה כזו לאתר שלה, וגם באתר daydeals כבר עלתה גרסת בטא לכך. באתר באליגם מנסים לפתור את הבעיה מכיוון אחר, ויתחילו בימים הקרובים להזכיר לגולשים שלא מימשו שוברים כי תוקף השובר עומד לפוג.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker