תל אביב מסכמת את השבוע: מדד הבנקים הוסיף 1%; ת"א 25 ות"א 100 איבדו עד 1%

המסחר ננעל היום בעליות - מדד הבנקים טיפס ב-0.8% ודחף את ת"א 25 לעלייה של 0.7%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בוול סטריט מציינים בימים אלה שנתיים לשפל ברמות המדדים מאז קריסת ליהמן ברדרס בספטמבר 2008 - ובאחד העם סיכמו עוד יום של עליות שערים. ירידות השערים החדות באסיה הבוקר ואי הוודאות סביב מחיר הנפט העיבו על הפתיחה, אך לאחר מכן עבר המסחר להתנהל בעליות שהתחזקו עד לשעת הנעילה.

מדד ת"א 25 עלה בסיכומו של יום ב-0.7% לרמה של 1,262 נקודות ומדד ת"א 100 הוסיף אף הוא 0.7% לרמה של 1,157 נקודות. מדד הנדל"ן הוסיף 1%, ומדד הבנקים עלה ב-0.8%. בסיכום שבועי איבד ת"א 25 0.8% , ת"א 100 ירד ב-1% . לעומתם, מדד הבנקים עלה ב-1%, ואילו מדד הנדל"ן נותר ללא שינוי.

בלטו היום במסחר: מניית רציו שעלתה ב-3.6% במחזור גבוה; רמי לוי שאיבדה 2.8% בעקבות הורדת ההמלצה ומניית בזק שהוסיפה 3.2% במחזור הגבוה בבורסה. מחזור המסחר הסתכם בכ-2 מיליארד שקל.

בשוק הסולידי, מדדי איגרות החוב הקונצרניות - התל בונד 20, 40 ו-60 עלו ב-0.1%. איגרות החוב הממשלתיות נסחרו בעליות של עד 0.14%. שחר (איגרת ממשלתית לא צמודה בריבית קבועה) לפירעון בשנת 2020 עלה ב-0.08% והתשואה עליה ירדה ל-5.18%.

דיונים חמים בקהילת שוק ההון ב-TheMarker Cafe

מה שסייע לסנטימנט החיובי היה מחיר הנפט, שיורד היום בבבורסת הסחורות בניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי למסירה באפריל נסחרים כעת בירידות של 1.66% ובמחיר של 102.66 דולר לחבית. מחיר הנפט בניו יורק התקרב שלשום לרמה של 107 דולר לחבית, הרמה התוך יומית הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2008. סמוך לשעת הסגירה באחד העם הורו החוזים העתידיים בוול סטריט על ירידות של 0.65% בפתיחה.

מניות בולטות במסחר

רשות המזון והתרופות האמריקאית (ADF) אישרה את הרחבת ההתוויה של גלולת הוידאו SB PillCAM, של גיוון אימג’ינג, גם למעקב אחרי פצעים שעשויים להעיד על חשד למחלת קרוהן. המשקיעים התלהבו מההודעה והמניה עלתה בחדות.

חדשות טובות גם לטבע: חברות תרופות מתחרות מנסות לארגן ניסוי קליני לגרסה גנרית של התרופה לטיפול בטרשת נפוצה - קופקסון. ביצוע ניסוי קליני עשוי לדחות בשנתיים לפחות את השקת גרסה גנרית שתתחרה בקופקסון, התרופה הגדולה והרווחיות ביותר של טבע שמכירותיה בארה"ב הסתכמו ב-2.3 מיליארד דולר.

013 נטוויז’ן פירסמה את תוצאותיה ל-2010: הרווח התפעולי ירד ב-35% ברבעון האחרון של 2010. לפי הדו"חות, ב-2010 שמה החברה דגש על גיוס מנויים בתחום הטלפוניה והגיעה למצבה של 52 אלף לקוחות כאלה, פי שלושה מאשר בשנה שעברה, אך מאמצי הגיוס פגעו ברווחיותה.

אתמול דיווחה יצרנית הטקסטיל גולף, שמנוהלת על ידי אילנה קאופמן, על תוצאותיה השנתיות, ובסמוך להן פירסמה גם הודעות בדבר הענקת בונוסים לשתי נושאות משרה בחברה. הבונוס הראשון, בגובה 700 אלף שקל - בתוספת פדיון של ימי חופשה, ניתן למנכ"לית קאופמן לאור ביצועי החברה בשנת 2010. הבונוס השני ניתן לבתה של המנכ"לית - יחד עם עוד 5 מנהלים נוספים - בגובה 100 אלף שקל.

האנליסטים טל שיריזלי מפסגות וירון זר מכלל חותכים את מחיר היעד למניית בזן, ומורידים את ההמלצה מ"קנייה" ל"תשואת שוק". שיריזלי נוקב במחיר יעד של -2.42 שקלים - הנמוך ב-24% ממחיר היעד הקודם (3.2 שקלים). זר מפחית את ב-17% מחיר היעד לכ-2.5 שקלים. המניה נסחרת היום ברמה של 2.39 שקלים - כך שמדובר באפסייד של 3-11 אג' בלבד.

חברת ההשקעות של מוטי זיסר, אלביט הדמיה, ערכה אתמול את השלב המוסדי בהנפקה של איגרות חוב בהיקף של עד 134 מיליון שקל. החברה הצליחה לגייס 80% מכלל הגיוס במסגרת השלב המוסדי, המהווים 108 מיליון שקל, וזאת עם ביקושים של 200 מיליון שקל. שאר הסכום יגייס מהציבור במכרז שייערך בשבוע הבא. אלביט יצאה לגיוס למרות שעדיין לא פירסמה את דו"חותיה ל-2010, וזאת מאחר שהינה חברה דואלית הנסחרת בתל אביב ובוול סטריט, וכפופה לתקנות הרגולציה של ארצות הברית ולא של ישראל.

קרן המנוף KSPC מהדקת את קשריה העסקיים עם חברת הנדל"ן הפרטית תדהר שבשליטת גיל גבע ואריה בכר. לאחר שבשנה שעברה העניקה KCPS הלוואה של כ-85 מיליון שקל לתדהר. כעת סיכמו הצדדים על עסקה שבמסגרתה יוקצו 9% מהון המניות של תדהר ל-KCPS תמורת 35 מיליון שקל - מחיר המשקף לתדהר שווי של כ-390 מיליון שקל (כ-100 מיליון דולר). ככל הידוע התמורה תשמש את תדהר בעיקר למימון הפעילות השוטפת.

ארז גולדשמידט, סמנכ"ל בחברת פועלים איי.בי.איי ניהול וחיתום (הציבורית) ומנכ"ל החברה הבת פועלים איי.ב.איי חיתום (הפרטית) מסיים את תפקידו בחברה האם. עם זאת גולדשמידט ימשיך לכהן בתפקיד המנכ"ל בחברה הבת, שעוסקת בתחום החיתום. הסיבה לעזיבה לא נמסרה, אך ככל הנראה מדובר בסיבות פרטיות שאינן קשורות לעבודתו.

תמיר פישמן הון סיכון II הודיעה אתמול כי היא נערכת לגיוס של כ-400 מיליון שקל להשקעות הון סיכון בחברות טכנולוגיה בוגרות, בין היתר, כ"קרן ציבורית" במסגרת תוכנית משרד האוצר לעידוד השקעות בהון סיכון. בשלב הראשון תצא הקרן לגיוס של 200 מיליון שקל בהנפקה פרטית ובשלב השני היא עתידה לצאת לגיוס של עוד 200 מיליון שקל במסגרת הנפקה ציבורית.

ת"א 25מדד הבנקים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker