בזכות הקמת פפר: פרס חדשנות לבנק לאומי בארה"ב

את הפרס לבנק העניקה בלס וגאס ענקית הטכנולוגיה דל ■ מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח :"אנו נמצאים בעיצומה של מהפיכה טכנולוגית שמשבשת תעשיות שלמות ומכתיבה ציפיות ודרישות חדשות של הצרכנים"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
משמאל לימין: מייקל דל (מייסד ומנכ"ל דל), שלמה ביסטרי (ראש אגף תשתיות טכנולוגיות בלאומי), אלון קור (ראש ענף שירותי ענן בלאומי), קארן קווינטוס, סגנית נשיא דל טכנולוגיות
משמאל לימין: מייקל דל, מייסד ומנכ"ל דל, שלמה ביסטרי, ראש אגף תשתיות טכנולוגיות בלאומי, אלון קור, ראש ענף שירותי ענן בלאומי, קארן קווינטוס, סגנית נשיא דל טכנולוגיותצילום: יח"צ

ביוני הקרוב יציין בנק לאומי שנה להשקת הבנק הדיגיטלי פפר בו השקיע עד כה כ-300 מיליון שקל. מידת הצלחתו של פפר תימדד רק בעתיד, כשבינתיים המהלך הזה שנחשב לפרויקט הדגל בקדנציה של המנכ"לית של לאומי רקפת רוסק עמינח, זוכה להתעניינות גדולה ברחבי העולם, ובלאומי אף מינו באחרונה את חנה שינדלר לתפקיד אחראית על פיתוח הפעילות בינלאומית של פפר.

בינתיים השבוע זכה לאומי בפרס "החברה החדשנית לשנת 2018" (Innovator Award), שהוענק לה מטעם ענקית הטכנולוגיה דל בגין הקמת פפר. דל נמצאות בבעלותו של המיליארדר מייקל דל, שקרן ההשקעות MSD  המנהלת את נכסיו האישיים הפכה בינואר האחרון לשותפה של לאומי בבנק לאומי ארה"ב. זאת לאחר שרכשה יחד עם קרן השקעות MDS שבראשות ויין גולדשטיין 15% מלאומי ארה"ב תמורת 141 מיליון דולר ולפי שווי של כ-1 מיליארד דולר ללאומי ארה"ב.

את הפרס העניק דל עצמו למנהלים של חטיבת הטכנולוגיות של בנק לאומי: שלמה ביסטרי, ראש אגף תשתיות טכנולוגיות ואלון קור, ראש ענף שירותי ענן, במהלך הוועידה השנתית של החברה, Dell Technologies World, שהתקיימה השבוע בלאס וגאס , ארה"ב.

פרס החברה החדשנית ה-Innovator מוענק מדי שנה על ידי דל טכנולוגיות, לחברות שמיישמות חדדשנות טכנולוגית וטרנספורמציה משמעותית בתחום ה-IT  (מערכות מידע) והדיגיטל. לצד בנק לאומי, זכו בפרס החברות Ford ו- ג'ונסון אנד ג'ונסון.

מנימוקי הבחירה של דל טכנולוגיות בלאומי צויין כי: "בעבודתו המשותפת עם דל טכנולוגיות, הצליח לאומי, להקים את פפר, בנק שכולו במובייל, ובכך לאתגר את הסטטוס קוו של השוק הפיננסי הישראלי עם מוצר חדשני ופורץ דרך. הבנק הטמיע בפפר סביבת ענן היברידית ומרכז נתונים מוגדר-תוכנה, אשר אפשרו להעביר קוד מפיתוח לייצור תוך שעות ספורות, במקום שבועות. בכך, הבנק מייצר סביבות עבודה חדשות מהר יותר ובעלות נמוכה בהרבה". 

מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח אמרה כי: "קבלת פרס החדשנות מטעם ענקית הטכנולוגיה דל, לצד ענקיות כמו פורד וג'ונסון אנד ג'ונסון הינה עדות להיות לאומי מהבנקים החדשניים ביותר בעולם -  בנק שמאמץ ומיישם טכנולוגיות חדשות ופורצות דרך. אנו נמצאים בעיצומה של מהפיכה טכנולוגית שמשבשת תעשיות שלמות ומכתיבה ציפיות ודרישות חדשות של הצרכנים.

"הבנקים נדרשים להתאים עצמם ולזהות את המגמות העתידיות על מנת להמשיך ולתת ערך אמיתי ללקוחות שלהם. ב-פפר, יצרנו את התשתית הטכנולוגית הדרושה לבנקאות בזמן אמת, ובכך אנו מאפשרים הלכה למעשה את אותה חוויית לקוח חדשנית ואיכותית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker