שולץ: טבע לא תנפיק מניות - פירעון החוב ייעשה מהתזרים השוטף

קופקסון שמרה על נתח של 85% מהשוק למרות התחרות הגנרית, אולם צפויה שחיקה כאשר סנדוז תשיק גרסה ברבעון הנוכחי ■ מנכ"ל טבע שולץ ציין שתוכנית ההתייעלות מתקדמת כמתוכנן ועד לסוף השנה תקטין החברה את הוצאותיה ב-1.5 מיליארד דולר

מפעל טבע
מפעל טבעצילום: Ronen Zvulun / REUTERS
יורם גביזון

"אין לנו כוונות להנפיק מניות בשום מחיר", כך אמר היום (ה') קאר שולץ, המנכ"ל החדש של טבע , בשיחת הוועידה שהתקיימה לאחר פרסום התוצאות הכספיות של החברה לרבעון הראשון של 2018.

שולץ הדגיש את העמידות של קופקסון להשקה של גרסות גנריות חדשות. שולץ ציין שקופקסון שמרה על נתח שוק של 85% מכלל המרשמים לתרופה במינון של 40% מיליגרם, בעוד שהמתחרה הגנרית מיילן מחזיקה בנתח של 15% מהמרשמים למינון זה. לדבריו, קופקסון שמרה על נתח של 24.6% מכלל המרשמים הישנים והחדשים לתרופות לטרשת נפוצה.

היציבות בנתח השוק הושגה על ידי הפחתת מחיר באמצעות הגדלת ההנחות לחולים. קופקסון עדיין שומרת על נגישות גבוהה, שכן לדברי שולץ 90% מחברות הביטוח הרפואי השאירו את קופקסון ברשימת התרופות הזוכות לשיפוי. שולץ העריך, עם זאת, שנתח השוק של החברה ורמת המחירים יישחקו עוד כאשר חברת סנדוז תשיק את הגרסה הגנרית לקופסון 40 מיליגרם במהלך הרבעון השני של 2018.

שולץ הביע שביעות רצון מביצועיה של התרופה החדשה אוסטדו לטיפול בכוריאה, אחד התסמינים של מחלת הנטינגטון, ובדיסקונזיה מאוחרת (הפרעה מוטורית). המכירות של התרופה שהושקה ברבעון השני של 2017 הסתכמו ב-30 מיליון דולר. שולץ העריך שאוסטדו תתקרב למכירות של 200 מיליון דולר ב-2018, בעקבות גידול משמעותיבמספר המטופלים במחלה ל-3,310 ברבעון הראשון של 2018, בהשוואה ל-724 מטופלים ברבעון השני של 2017 .

קאר שולץ, מנכ"ל טבע
קאר שולץ, מנכ"ל טבע

ברנדון אוגריידי, מנהל החטיבה המסחרית של טבע בצפון אמריקה אמר שהחברה מתקדמת בדיונים עם לקוחותיה הגדולים בארה"ב לגבי רצונה להעלות את המחירים על רשימה של מוצרים שהוגשה ללקוחות או לחלופין להפסיק את אספקתם. לדברי אוגריידי, בעקבות הדיונים מתגבשת הסכמה לפיה טבע תפסיק לספק 80% מהמוצרים ברשימה, ותעלה את המחירים על 20% מהמוצרים. אוגרייידי העריך שהשינוי ייעשה ב-2019.

שולץ אמר שתוכנית הארגון מחדש מתקדמת כמתוכנן והחברה צופה שתצליח להקטין את הוצאותיה ב-3 מיליארד דולר עד לסוף 2019, ולהגיע למחצית מהיעד ואולי קצת מעבר לו, כלומר 1.5 מיליארד דולר כבר ב-2018. הוא ציין שמספר עובדי החברה ירד עד כה ב-6,000 - כחלק מהתכנית להקטין את כוח האדם של החברה ב-14 אלף עובדים שהם מרבע מעובדי החברה עד לסוף 2019.

מייקל מקללן, מנהל הכספים של טבע, אמר שהחברה הקטינה את הוצאותיה ב-420 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2017. החברה נהנתה מירידה נוספת של 150 מיליון דולר בהוצאותיה כתוצאה ממכירת עסקים, כמו מוצרי בריאות האישה, שקוזזו חלקית בהתחזקות המטבעות האירופיים כלפי הדולר - שהגדילה את ההוצאות ב-190 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker