בנק הפועלים יפסיק את עסקי הנאמנות

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם בר

>> פועלים שירותי נאמנות, החברה הבת של בנק הפועלים, החליטה השבוע להפסיק את פעילותה כנאמן של קרנות נאמנות בשוק ההון. גורמים בשוק מספרים כי בנק הפועלים לא הצליח לתפוס נתח גדול כנאמן בשוק קרנות הנאמנות ולא ראה מהפעילות רווחים.

בשוק קרנות הנאמנות פועלות יותר מ-1,000 קרנות נאמנות ופועלים בו רק תשעה נאמנים. הפעילות של בנק הפועלים - הגדול בישראל - כנאמן של קרנות נאמנות, הסתכמה בשירותים שהעניק ל-15 קרנות נאמנות בלבד, מחציתם של דש והאחרות של בית ההשקעות מיטב. חברת הנאמנות של בנק הפועלים אינה ציבורית ותוצאותיה העסקיות לא מתפרסמות, משום שמדובר בתוצאות שאינן מהותיות עבור הבנק.

ב-2005 בוצעה חקירה של משטרת ישראל בחברת פועלים שירותי נאמנות, בחשד לעבירות להלבנת הון, שבהן היו מעורבים בכירים בחברת הנאמנות, והוזכר בה גם שמו של המיליארדר ארקדי גיידמאק. מקורבים לבנק הפועלים שוללים קשר בין הפסקת הפעילות של החברה כנאמן בענף קרנות הנאמנות לבין הפרשה, שנמצאת כיום בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בפועלים קרנות נאמנות מדגישים כי מדובר בהפסקה של שירותי הנאמנות לקרנות נאמנות בלבד. מבנק הפועלים נמסר כי מדובר בהחלטה עסקית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker