שני מזרחי

>> ב-1 בינואר 2009, בשעות הבוקר המוקדמות, הגיעה החוקרת עדי אגוזי למשרדי הנהלת שופרסל בראשון לציון. ממזכר שכתבה החוקרת עולה כי מנכ"ל שופרסל, אפי רוזנהויז, אמר לה שהוא היה צריך להיות בחופש באותו יום. החוקרת מסרה למנהלת לשכתו של רוזנהויז כי היא רוצה לערוך חיפוש בלשכה. האחרונה התקשרה אליו ואמרה שהוא יגיע למשרדו תוך רבע שעה. רוזנהויז אמר לחוקרת שהוא מעדיף לצאת לחקירה בתל אביב. החוקרת נסעה עם רוזנהויז והיועץ המשפטי של שופרסל למשרדי רשות ההגבלים העסקיים.

באותו בוקר הגיע רוזנהויז לחקירה במשרדי רשות ההגבלים העסקיים בתל אביב. רוזנהויז הגיע ב-10:05 עם היועץ המשפטי של שופרסל. ראש מחלקת החקירות של הרשות, חיים ארביב, הכניס את השניים לחדר המתנה והסביר להם שהיועץ המשפטי של שופרסל יכול להסביר לרוזנהויז את זכויותיו לפני החקירה, אבל אינו יכול להיות גורם המתווך בהמשך בין הנחקרים.

ארביב הציע להם לקחת עורך דין חיצוני, מאחר שמדובר בחקירה פלילית. רוזנהויז השיב לארביב כי עורך הדין שעמו הוא מתייעץ נמצא בחו"ל, ואמר שאינו זקוק לעו"ד שיגיד לו מה להגיד. כמו כן אמר רוזנהויז לארביב כי הוא צריך לסיים את החקירה ב-13:30 כדי ללכת לטקס השבעה (הוא לא פירט של מי, ש"מ) ולאסוף את אשתו. בהמשך שינה רוזנהויז את דעתו לגבי התייעצות עם עורך דין.

במזכר שהגיש ארביב, מצוין כי ארביב יצא מחדר ההמתנה וכאשר חזר, אמר לו רוזנהויז שראה נחקר אחר מגיע לחקירה - ציון בלס, מנהל המכירות של שטראוס. אחרי שרוזנהויז ראה את בלס, הוא התחרט - כך לפי המזכר - והחליט להתייעץ עם עורך דין חיצוני ואף אמר שאולי יוותר גם על טקס ההשבעה. רוזנהויז אמר שהוא לא יודע מה הולך להיות כאן, לאור זה שהוא רואה אנשים נוספים.

בחקירתו השנייה של רוזנהויז ברשות, ב-1 באפריל 2009, בתום חקירתו ולפני שקרא את הודעתו, יצאה החוקרת עם רוזנהויז לחדר ההמתנה. לדבריה, בדרך לחדר ההמתנה הם נתקלו בארביב, ורוזנהויז ביקש לומר לו כמה מלים. הוא אמר שהספקים הם מקור הבעיה בשוק, וכי יש כמה ספקים ששולטים בשוק וקובעים את התנאים. רוזנהויז הוסיף, לדברי החוקרת, כי לדעתו הרשות טועה בכיוון החקירה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker