תביעה: "קניון שבעת הכוכבים פוגע בשוכרים לטובת H"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

בלעדי קניון שבעת הכוכבים של הכשרת הישוב פוגע בשוכרי החנויות בו ומפר את זכויותיהם כדי לאפשר כניסת רשתות בינלאומיות - כך טוענת רשת השוכרת חנות בקניון בכתב תביעה שהגיע לידי TheMarker.

לדברי עורך הדין משה בן-דת ממשרד עו"ד בן-דת, סקלסקי ופוקס, המייצג את ביג טויס עם עורך הדין עדי פוקס, כיום מוצבת מערכת דרגנוע ברחבה הנמצאת בסמוך לחנות ביג טויס ולמיקום המתוכנן של סניף H&M, שבהקמה. לדברי בן-דת, H&M דרשה מהקניון להעתיק את מקומו של הדרגנוע הקיים לתוך סניף הרשת, כדי להבטיח תנועת מבקרים בו וכן מכיוון שמיקומו הנוכחי של הדרגנוע מסתיר את הכניסה לסניף.

לטענת ביג טויס, הנהלת הקניון נעתרה לבקשת H&M אך התכוונה להציב מערכת דרגנוע משנית גם מחוץ לחנות - בצמוד לחלון הראווה של ביג טויס. "כל הסיפור הזה נובע מכך שקניון שבעת הכוכבים רצו לרצות את H&M, וכל העוול של הלקוח שלי הוא שהחנות שלו צמודה למקום שבו מתוכננת להיפתח חנות של H&M", אומר בן-דת.

ביג טויס טוענת כי לאחר שהודיעה להנהלת הקניון כי היא מתנגדת להצבת הדרגנוע מול חלון הראווה שלה זומנו ראשי הרשת לפגישה עם המשנה למנכ"ל הכשרת הישוב שמשון מרפוגל, ועם מנכ"ל קניון שבעת הכוכבים זיו שחורי. "בפגישה ביקשו נציגי שבעת הכוכבים ממנהל ביג טויס את הסכמתו לתוכנית הצבת הדרגנוע אך המשיכו להלך אימים על ביג טויס והודיעו כי אין בכוונתם לשנות את התוכנית או לפצות את ביג טויס על הפגיעה בקניינה ובזכויותיה על פי הסכם השכירות", נכתב בתביעה.

לפי התביעה, לאחר שלא קיבלה את הסכמת ביג טויס לתוכניותיה הודיעה הנהלת קניון שבעת הכוכבים לביג טויס כי היא מבטלת את הסכם השכירות שלה ודרשה ממנה לפנות את החנות בתוך חודש. ההנהלה טענה כי העילה לפינוי היתה כי ביג טויס הפרה את הסכם השכירות כשפנתה בכתב ל-H&M בנושא מיקום הדרגנוע. כמו כן טענה ההנהלה כי ביג טויס חייבת לקניון כסף מ-2006.

ביג טויס ביקשה וקיבלה מבית המשפט צו מניעה זמני, שקובע כי הקניון לא יוכל להקים את מערכת הדרגנוע בצמוד לחלון הראווה של החנות עד מתן פסק דין בתביעה.

מנכ"ל קניון שבעת הכוכבים שחורי, מסר בתגובה: "הגשנו בקשת ערעור לבית המשפט המחוזי ואנחנו מאמינים שהצדק ייצא לאור".

לא נמסרה תגובת H&M.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker