אי.די.בי תיירות: לחייב את שמרום למכור לנו את חלקה בדיזנהאוז-יוניתורס

החברה הגישה אתמול תביעה נגד שותפתה בדיזנהאוז-יוניתורס בהמשך לסכסוך המסחרי הקשה שבו נמצאות החברות, על רקע חילוקי דעות חריפים בנוגע לניהול החברה המשותפת

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

>> אי.די.בי תיירות הגישה אתמול תביעה להסרת קיפוח נגד שמרום, שותפתה לבעלות בחברת דיזנהאוז-יוניתורס. אי.די.בי תיירות מבקשת מהשופט בדימוס, בועז אוקון, המשמש בורר בינה לבין שמרום, להורות שאי.די.בי תיירות תרכוש את מניות שמרום בדיזנהאוז-יוניתורס לפי הערכת שווי שיבצע מעריך שווי בלתי-תלוי.

שמרום הגישה שלשום בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב להוציא צו מניעה זמני נגד כינוס דירקטוריון דיזנהאוז-יוניתורס ב-15 במארס לאישור הדו"חות הכספיים של החברה. לטענת שמרום, מנכ"ל דיזנהאוז-יוניתורס, דוד קמיניץ, מנכ"ל אי.די.בי אחזקות, חיים גבריאלי, והדירקטורים בחברה, יוסי פישר וצבי יוכמן, מונעים מנציגיה בדירקטוריון, מרום ורו"ח יהודה בר לב, לקבל מסמכים הדרושים להם לביצוע תפקידם כדירקטורים.

אי.די.בי תיירות כותבת בתביעתה כי מרום פועל באופן מגמתי כדי לסכל את התנהלותה השוטפת של דיזנהאוז-יוניתורס, ונדמה כי מטרתו האמיתית היא להביא לכך שאי.די.בי תיירות תרכוש את חלקו בדיזנהאוז-יוניתורס במחיר מופקע. עוד כותבת אי.די.בי תיירות כי מרום שימש עד לאחרונה דירקטור בגוליבר, שמתחרה בדיזנהאוז-יוניתורס, ולכן הוא נמצא בניגוד עניינים מובהק בנוגע לאחזקתו בדיזנהאוז-יוניתורס, ואין להתפלא על פעולותיו לחבל בהתנהלותה השוטפת של החברה.

אי.די.בי תיירות כותבת בתביעתה כי התנהלותה של שמרום והדירקטורים שמונו מטעמה, הביאה את דיזנהאוז-יוניתורס לידי שיתוק ניהולי ולמצב שבו אין ביכולתם של השותפים בחברה לקדם את ענייניה. "כמעט מדי יום ביומו מקבלים חברי הדירקטוריון מכתבים משמרום, חלקם מנוסחים בלשון בוטה, תוקפנית ומשתלחת", נכתב בתביעה. "מצב דברים בלתי-נסבל זה הביא לכך שעל כל צעד ושעל של מי מחברי הדירקטוריון יש צורך בהתערבות עורכי דין. כתוצאה מכל זה בחודשים האחרונים ישיבות הדירקטוריון מתנהלות באופן כזה שלא ניתן לקבל בהן החלטות ענייניות, והמצב יוצר קושי ליישם את התוכנית האסטרטגית לקידום ושיפור עסקי חברות קבוצת התיירות".

בא כוחה של שמרום, עו"ד אסף ברם, אמר בתגובה: "תביעת אי.די.בי מגוחכת, טענת הקוזק הנגזל. היא נשלחה אחרי ששמרום טענה שכניסת קרן סקיי לדיזנהאוז-יוניתורס אינה חוקית, ואחרי שאי.די.בי ונציגיה מפרים באופן בוטה ורצוף את חוק החברות זה כמה חודשים. אי.די.בי פגעה בדיזנהאוז וכתוצאה מכך בשמרום, בעלת מניות מיעוט בדיזנהאוז. איי.די.בי תישא בתוצאות הנובעות מפגיעה זו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker