רני צים מרכזי קניות ירדה ב-10% מההנפקה: זה מה שעשה אתמול בעל השליטה

צים קנה מניות ואופציות בהיקף כולל של כ-1.63 מיליון שקל ■ "רכישת המניות משקפת בראש ובראשונה את האמון המלא שיש לי בחברה ובפעילותה העסקית", אמר הבוקר צים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רני ציםצילום: דודו בכר
ערן אזרן

לאחר שמנייתה רני צים מרכזי קניות איבדה כ-10% מאז ההנפקה לפני כחודשיים – המנכ"ל ובעל השליטה, רני צים, מעביר מסר של אמון למשקיעים. הבוקר (ה') דיווחה רני צים מרכזי קניות, כי צים רכש אתמול ממניות ואופציות החברה בשווי של כ-1.63 מיליון שקל.

"רכישת המניות משקפת בראש ובראשונה את האמון המלא שיש לי בחברה ובפעילותה העסקית", אמר הבוקר צים. לאחר הרכישה העלה צים את שיעור אחזקתו בחברה לכ-77.7% (כ-73.7% בדילול מלא).

הירידות במנית רני צים מרכזי קניות קשורות ללחץ הרב שנרשם על מניות חברות הנדל"ן המסחרי וחברות הקניונים. הלחץ נובע בעיקר מהמעבר של קונים לרכישות דרך האינטרנט, שפוגע ברשתות קמעונאיות וברשתות אופנה מרכזיות, שהן השוכרות הגדולות במרכזים מסחריים ובקניונים.

רני צים מרכזי קניות פועלת בתחום ההקמה והניהול של מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל. החברה הונפקה בבורסה (IPO) מארס וגייסה כ-60 מיליון שקל. ההנפקה, שבה נרשמו ביקושים נמוכים, נעשתה לפי שווי של כ-200 מיליון שקל, בעוד שהחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-235 מיליון שקל.

החברה מחזיקה בארבעה מרכזי קניות בערד, נתיבות, בית שאן ומעלות. החברה תתמקד בשנים הקרובות בפיתוחו של "Life Style כפר סבא" וכן של פרויקטים מסחריים ולוגיסטיים נוספים בחברה הערבית, שבו מקימה ומתכננת החברה כיום שישה מרכזי קניות נוספים.

החברה צפויה בחודשים הקרובים להשיק שני מרכזי קניות פתוחים במגזר הערבי: האחד באום אל פאחם והשני בירכא. את 2017 סיכמה החברה עם יציבות בהכנסות, שהסתכמו בכ-36 מיליון שקל, ונהנתה משיפור ברווח התפעולי בתמיכת שערוך נכסיה. בנוסף, הרווח הנקי בשנת 2017 הסתכם בכ-13.7 מיליון שקל.

צים ציין כי "ברבעון השני אנו צפויים להשיק את המרכזים המסחריים באום אל פאחם ובירכא, שיהוו נדבך ראשון במסגרת הרחבת עסקי החברה בחברה הערבית, תחום שיהווה את אחד ממנועי הצמיחה של החברה בשנים הבאות. כמו כן, אנו מאיצים את פיתוח הפרויקט הייחודי בכפר סבא, שבו אנו רואים פוטנציאל עסקי משמעותי עבור החברה. במקביל, נמשיך לפעול ליישום התכנית האסטרטגית שהתווינו לעצמנו לשנים הבאות".

צים, לשעבר הבעלים של מחסני כמעט חינם, הוא כיום בעליה של קבוצת צים אחזקות, שהוקמה בסוף שנות ה-90, ופועלת בתחומי הנדל"ן המסחרי באמצעות צים סנטרס ובתחום הקמעונאות באמצעות אופיס דיפו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker