גב ים: למרות שמכרה דירות ב-12 מיליון שקל בלבד - תחלק דיבידנד של 108 מיליון שקל

העלייה בשווי הנדל"ן העלתה את הרווח התפעולי ב-6.5% ל-421 מיליון שקל; שכר הבכירים: 7.8 מיליון שקל

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
ואדים סבידרסקי

חברת הנדל"ן הנשלטת על ידי מקבוצת של נוחי דנקנר, מפרסמת היום את דו"חותיה הכספיים השנתיים ומציגה ירידה של 10.5% בהכנסותיה השנתיות לעומת 2009 לסך 487 מיליון שקל.

ההכנסות מתחום הנדל"ן המניב עלו ב-3% עקב עליית מדד המחירים לצרכן ובדמי השכירות בהתאם. מנגד, מכירות דירות ומקרקעין התאפסו לעומת הכנסה נטו של כ-22 מיליון שקל בשנה אשתקד. עלייה של 26% בשווי נדל"ן להשקעה ברשות החברה לעומת שנה שעברה תרמה לגידול חשבונאי בשורת ההכנסות וברווח התפעולי בכ-33.4 מיליון שקל.

הרווח התפעולי השנתי אשר נבע מפעילותה השוטפת של החברה בשנת 2010 גדל בכ-6.5% והסתכם בכ-421 מיליון שקל. מנגד, בשורה התחתונה, דיווחה החברה על רווח נקי לבעלי מניותיה של כ-190.5 מיליון שקל, קיטון של כ-14% בהשוואה לשנה אשתקד, וזאת עקב הכנסה חד פעמית בסך 80 מיליון שקל שנרשמה בשנת 2009 במסגרת שינוי חקיקתי של שיעורי מס הכנסה. הירידה ברווח הנקי קוזזה חלקית מקיטון בהוצאות מימון בכ-30 מיליון שקל בשל קיטון בפרשי הצמדה וזאת כתוצאה מעליית מדד המחירים לצרכן מתונה יותר ב-2010 בהשוואה לשנה מקבילה.

תזרים המזומנים החיובי אשר נבע מפעילותה השוטפת של החברה בשנת 2010 הסתכם בכ-294 מיליון שקל, המבטא קיטון של כ-17% בהשוואה לשנה אשתקד וזאת עקב הירידה בתזרים שנבע ממכירת דירות לאחר השלמת הקמתם של הפרויקטים למגורים בשנת 2009.

בסיכום הרבעון האחרון בשנת 2010, הכנסות החברה גדלו בכ-16% לעומת הרבעון המקביל ולסך 111.7 מיליון שקל. הרווח התפעולי קפץ בכ-48% לסך 98.3 מיליון שקל ובשורה התחתונה, הכפילה החברה את רווח הנקי לבעליה מניותיה, בהשוואה לרבעון אשתקד, אשר הסתכם בכ-45.3 מיליון שקל.

דירקטוריון החברה החליט על חלוקת הרווחים כדיבידנד בסך 108 מיליון שקל במזומן. כל בעל מניה אחת הזכאי לדיבידנד יזכה בתוספת של כ-54 שקל בגין החלוקה בסוף החודש.

עלות שכרם של 5 נושאי המשרה הבכירים בחברה בשנת 2010 הסתכמה בכ-7.8 מיליון שקל, מתוכם 2.7 מיליון שקל מהווים עלות שכרה של שרון שוופי, המנכ"ל. המשנה למנכ"ל, אבי יעקובוביץ', עלה לחברה כ-1.8 מיליון שקל. מרק זק, סמנכ"ל כספים, יואב רוסו, סמנכ"ל נכסים, עופר אברם, סמנכ"ל שיווק עלו לחברה כ-1.1 מיליון שקל כל אחד.

רפי ביסקר, יו"ר דירקטוריון חברת גב ים, אמר היום: "התוצאות השנתיות הטובות של החברה מראות עלייה בהכנסות מנכסים מניבים, EBITDA יציב של 266 מיליון שקל ושמירה על איתנות פיננסית גבוהה. גב ים ממשיכה להרחיב ולהשביח את פעילותה בתחום הנכסים המניבים המהווה את ליבת עסקיה. ב-2010 הושקעו כ-188 מיליון שקל בהקמה וברכישת נכסים מניבים ועתודות קרקע באזורי ביקוש, אשר יהוו מנועי צמיחה של החברה בשנים הבאות. החברה ממשיכה לראות בתחום הבניה למגורים מנוע צמיחה נוסף, ולראיה יצאה החודש בשיווק ובנייה של פרויקט 'רמת הנשיא', שכונה של כ- 1,060 יחידות דיור בחיפה".

שרון שוופי, מנכ"ל גב ים, אמרה היום: "שנת 2010 התאפיינה כשנה של התאוששות המשק הישראלי מהמשבר הכלכלי העולמי אשר באה לביטוי הן במשק בכללותו והן בענף הנדל"ן על שני תחומיו, הנדל"ן המניב והנדל"ן למגורים, בהם חלה עלייה הן בפעילות והן במחירים. החברה ממשיכה להגדיל את הכנסותיה מפעילות הליבה שלה, באמצעות ייזום נכסים מניבים חדשים והשבחה של נכסים קיימים. סיימנו להקים השנה שני פרויקטים בשטח כולל של כ-29 אלף מ"ר במודיעין ובהרצליה צפון, חידשנו את הקמת "מרכז גב ים חולון" ואנו לקראת סיום ההשכרה וההקמה של הבניין המרכזי בהרצליה צפון. כמו כן, רכשנו שתי עתודות קרקע בתל אביב ובהרצליה, כהמשך לפעילותנו היזמית באיזורי ביקוש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker