חברת Short Trade הכריזה כי נקלעה לקשיים כלכליים ומפסיקה את פעילותה

החברה מספקת שירותי ברוקראז' למסחר בניירות ערך זרים ■ מנכ"ל החברה אמר כי מדובר ב"קשיים ביורוקרטיים", אך לקוחה של החברה טוענת כי עולה חשד ל"מעשי מרמה והפרת אמונים" מצד החברה

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
גרף המציג ירידות במסחר
אילוסטרציהצילום: בלומברג

"הריני להודיע בזאת כי החל מרגע זה אנו נאלצים להפסיק באופן מידי את פעילותה של חברת Short Trade בשל קשיים כלכליים וביורוקרטיים איתם אנו מתמודדים בחודשים האחרונים" - כך מסר היום (ד') מנכ"ל החברה, שלומי נוימן, בהודעה ששלח ללקוחותיה. החברה מספקת שירותי ברוקראז' למסחר בניירות ערך זרים.

בהודעת החברה נמסר כי היא ביצעה כמה ניסיונות לשיקום פעילותה, במטרה להימנע מסיום הפעילות השוטפת, אולם ללא הצלחה - והיא נאלצת להפסיק באופן מידי את כלל הפעילות הכלכלית והתפעולית שלה.

"בשלב זה אנו בוחנים את צעדינו להמשך ומנהלים מגעים עם גורמים מקצועיים כדי לבחון כיצד יהיה עלינו לפעול כדי למזער את הנזקים הצפויים" כתב נוימן. "אנו מתנצלים על עוגמת הנפש ומבטיחים לפעול ככל שניתן כדי להביא לפתרון יעיל למצב אליו נקלענו".

על אף שנוימן ציין כי מדובר בקשיים כלכליים וביורוקרטיים, חברת Big-Shot - לקוחה של שורט טרייד מאז 2016 - טענה כי החברה ביצעה מעשי מרמה והפרת אמונים. בהודעה ששיגרה לכלי התקשורת ציינה ביג-שוט כי פנתה למשטרה ולרשות ניירות ערך במטרה לחקור את העניין, אחרי ייעוץ משפטי.

ב-Big-Shot אומרים כי בימים האחרונים הם נתקלו במענה לא סדיר שהעלה את חשדם. "לאור ההתנהלות הבעייתית מצד Short Trade, החליטה הנהלת Big-Shot לברר את הנושא. הבירור העלה חשד כבד למעשי מרמה והפרת אמונים מצד Short Trade והעומד בראשה, שלומי נוימן", נכתב בהודעה ששיגרה  Big-Shot לתקשורת.

באתר Short Trade נכתב כי החברה מספקת "מסחר בטוח תחת רגולציה מלאה" וכי "רמת המקצועיות, והביטחונות, ושירות הלקוחות עומדת על הקריטריונים הגבוהים ביותר שקיימים היום בשוק". משרדי החברה הראשיים ממוקמים בירושלים ויש לה משרדים נוספים בבני ברק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker