1,000 נשים חזקות, מובילות, מפרגנות ותומכות

כנס נשים ועסקים 2011

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

כ-1,000 מנהלות, נשות עסקים, ובכירות במגזר השלישי - וכמה גברים סקרנים - מילאו אתמול את אולם סמולארש באוניברסיטת תל אביב, לרגל כנס נשים ועסקים של מגזין TheMarker.

שגרירת ישראל באו"ם לשעבר, פרופ' גבריאלה שלו, המשמשת נשיאת המועצה האקדמית העליונה של הקריה האקדמית אונו, סיפרה כי עם קבלת המינוי באו"ם היא זכתה להסבר מפורט ממשרד החוץ בנוגע להופעתה החיצונית. "אמרו לי שאני חייבת לוותר על בגדי הפרופסורית ועל הסנדלים התנ"כיים, ואני מעולם לא הסתובבתי בסנדלים תנ"כיים", אמרה. "הפתיע אותי העיסוק בלבוש של נשים". היא הזכירה את העיסוק בחצאית הקצרה של שרת החוץ לשעבר של ארה"ב, מדלן אולברייט. "למה לא עסקו במה שלבש מחמוד אחמדינג'ד בביקורו בארה"ב? הוא לא ממש נראה כמו קזנובה", הלינה.

עו"ד ארנה שר, שותפה במשרד פינברג ושות' שהשתתפה בפאנל "איפה כולן", סיפרה על תקרית לא נעימה שחוותה. "בתחילת דרכי ניהלתי משפט מול עורך דין גבר שהיה מבוגר ממני בכמה שנים", אמרה. "אמרתי לו בדיון כי אני 'עומדת על דעתי'. והוא ענה לי 'את גם יכולה לשבת על דעתך, מיידלע'. גם היום אני נתקלת בשוביניזם, וזה אף פעם לא עוצר אותי".

סיגל שפירא, מנהלת בנקאות פרטית מריל לינץ' ישראל אמרה בפאנל כי היא שואבת השראה מנשים אחרות. "הקשבתי לעפרה שטראוס, ולגבי שלו והתמלאתי השראה", החמיאה שפירא, וזכתה לחיוך גדול משטראוס שישבה בשורה הראשונה.

לאחר הרצאתו של מוטי קריסטל, שטען כי נשים חזקות בניהול משא ומתן, שאל מדוע לא רואים יותר נשים בצוות המשא ומתן, למשל, של העובדים הסוציאליים וזכה למחיאות כפיים מהקהל. לאחר מכן הוכיחו הנוכחות כי הן יודעות לעמוד על שלהן - והפגינו יכולות דחיפה מרשימות בדרך לעמדות האוכל. בתום ההפסקה העניקה איילין לאנג, נשיאת קטליסט, טיפ לנוכחות: היא הציעה לנשים לקחת גבר כמנטור ולגברים לקחת אישה כמנטורית, כי כך יזכו לקבל יכולות של אדם שלם.

בין הנוכחות בלטו מנכ"לית שדולת הנשים בישראל, נורית צור; מנכ"ל פנורמה, רוני רוס; נשיאת עלם, נאוה ברק; מגישת חדשות ערוץ 10, מיקי חיימוביץ'; עו"ד ברוריה לקנר; נדיה חילו; המעצבת מאיה נגרי; והבמאית והמפיקה ג'ולי שלז.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker