תשובה משקיע 30 מיליון שקל בדלק נדל"ן ורוכש כ-3% ממניות DGRE

מניית דלק נדל"ן מגיבה בעלייה של כ-10% לאחר הורדת דירוג האשראי לפני כשבוע

ואדים סבידרסקי

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, משקיע בחברה הבת, דלק נדל"ן, בהיקף של כ-30 מיליון שקל ורוכש באופן פרטי כ-7.9 מיליון מניות של החברה הבת של דלק נדל"ן (85%), DGRE - Delek Global Real Estate, חברה פרטית הממוקמת בלונדון ועוסקת באחזקה וניהול נדל"ן מניב במערב אירופה ובקנדה. המניות שנרכשו במחיר של 0.65 ליש"ט (3.8 שקלים) ליחידה, מהוות כ-3% מהונה המונפק של החברה, אך מאחר והונה העצמי של החברה לא גדל, לא מדובר בהזרמת הון אלא בהשקעה.

מניית דלק נדל"ן מגיבה בחיוב להשקעת בעל השליטה בה ומוסיפה כ-10% בשעה זו. זאת לאחר שבשבוע שעבר, הורידה חברת דירוג האשראי מעלות את דירוגה של החברה לדירוג זבל - CCC על רקע ספקות לגבי יכולת החזר של התחייבויותיה של דלק נדל"ן לבעלי האג"ח. "הפרופיל הפיננסי ובפרט נזילותה של קבוצת דלק נדל"ן ממשיכים להיות חלשים לצד ההון העצמי השלילי. כמו כן, בעל השליטה עדיין לא התחייב להמשיך ולתמוך בחברה ולהזרים כספים לצורך פירעון התחייבויותיה", הסבירו כלכלני חברת הדירוג.

תשובה משקיעה בחברת DGRE לאחר שזו הפחיתה מהתחייבויותיה ומימשה את אחד הנכסים העיקריים שלה באנגליה - Stonecutter Court בשבוע שעבר, בתמורה לכ-534 מיליון שקל. מלוא התמורה תשמש להחזר הלוואה אשר הועמדה בעבר למימון רכישת נכסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker