שכונות בעיר החרדית חריש יהיו חשופות למפגעי רעש

לפי דו"ח של משרדי השיכון והפנים, המבנים הפונים לכביש חוצה ישראל צפויים לרעש חזק פי ארבעה מהמותר - אך ועדת התכנון המיוחדת ממשיכה בהליכים לאישור התוכנית למרות הסתייגות המשרד להגנת הסביבה

צפריר רינת
שתפו בפייסבוק

>> המדינה מקדמת תוכניות להקמת שכונות מגורים בעיר החרדית חריש, סמוך מאוד לכביש חוצה ישראל. הבתים שיוקמו בשכונות המתוכננות יהיו חשופים לרעש החורג מהמותר, אך עד כה סירבה המדינה לעכב את תוכניות הבנייה והיא ממשיכה לפעול לאישורן.

בדיונים לאישור תוכניות העיר הציגו משרדי הפנים והשיכון בפני המשרד להגנת הסביבה דו"ח אקוסטי ובו הערכה לגבי עוצמת הרעש בבתים הסמוכים לכביש.

על פי הדו"ח האקוסטי, המבנים בשורות הראשונות הפונות לכביש צפויים להיות חשופים לרמות רעש של עד 7 דציבלים מעל הרמה המותרת - עוצמת רעש גבוהה פי ארבעה מהסף המותר.

על רקע ממצאים אלה הוחלט לכנס ישיבה מיוחדת של הצוות המלווה את תכנון כביש חוצה ישראל והפעלתו מטעם משרד הפנים. בדיון, שבו השתתפו נציגי ועדת התכנון המיוחדת של חריש, עלו כמה הצעות לפתרון בעיית הרעש, בהן הקמת סוללות מיגון אקוסטי גדולות צמוד לכביש והצבת חלונות עם זכוכית מבודדת רעש בדירות, אולם לא התקבלה הכרעה בעניין.

לדברי דובר המשרד להגנת הסביבה, המשרד דרש שלא להמשיך בהליכי אישור התוכנית עד שייפתרו כל הבעיות האקוסטיות, אך עמדתו לא התקבלה - ועדת התכנון המיוחדת להקמת העיר חריש החליטה בשבוע שעבר להמשיך באישור התוכנית ולהתמודד עם בעיית הפתרון האקוסטי רק בשלב של מתן היתרי בנייה לבתים. "המשרד להגנת הסביבה מסתייג מהחלטה זו", ציין דובר המשרד.

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "במסגרת דיוני הוועדה המיוחדת למניעת מטרדי רעש בחריש הוחלט למצוא פתרונות אקוסטיים.

"כל עוד הפתרונות המוצעים לא יאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה, לא יינתנו היתרי בנייה בחריש באזורים הסמוכים לכביש".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker